Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen tehetség...

Szerintetek milyen tehetség kell ahhoz hogy egy vegyes tüzelésű kazán felrobbanjon? Mert az én apám megcsinálta.

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 15:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

>8 as, ha egy kazán forralja a vizet,abban egyre nagyobb nyomás keletkezik .

-Nem, ha elég vastag a gőzvezeték, akkor a gőz azon keresztül távozik nyomásnövekedés nélkül.


>Te valószinű nem éltél meg ilyet,mert nem voltál kazánfűtő. Még nem láttál kazánt egy helyben táncolni .

-Kazánfűtő az pont voltam (Honvédségnél fél évig), a saját kazánom meg fel is forrt már párszor, de táncolni valóban egyiket se láttam. A hangja elég rettenet (mint a kávéfőzőgépben, mikor habosítja a tejet, csak hangosabban) de ha jól van megcsinálva a rendszer, akkor ettől nem kell megijedni, mert abból lesz a baj. (Mondjuk hideg vizet önt a kazánra, az meg megreped.)

2013. márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Nokedli Ottokár válasza:
Nos... egy kazánt elég nehéz felrobbantani. Persze, ha minden biztonsági berendezést (illetve nagy részüket): biztonsági szelep, huzatszabályzó, biztonsági vezeték, hőmérő, nyomásmérő, nélkülöz a rendszer, akkor bizony lehetséges. Szerintem az elfagyott fűtési rendszer jelenti a legnagyobb veszélyt. Lehetőleg olyan rendszert kell építeni, a mely teljesen, vagy részében gravitációsan is működik, hiszen akkor a keringető szivattyú kiesése esetén is részben, vagy egészében működik a fűtés.
2013. márc. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem akarom védeni így látatlanban, de nem biztos, hogy tisztán ő a hibás..ha lett volna működő biztonsági szelep, akkor ez nem fordul elő..


sajnos hivatásos kazánfűtők is elkövetnek olykor ilyen hibákat, csak elhallgatják...


Nem kell bántani ezért az apukát, tessék egy lefúvót beépíteni...akkor nem történik ilyen...

2013. márc. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 tatabike válasza:

Elsőre is le kell tisztázni, hogy zárt vagy nyitott rendszerről van-e szó. Mert a nyitottat aztán fűtheted orrba-szájba bármivel, csak azért sem fog felrobbanni...:)

Zárt rendszerűnél meg evidens, hogy van biztonsági szelep. Esetleg nem arról volt szó, hogy az égéstérben történt robbanás? Valami felgyülemlett gáz miatt? Mert én még egy biztonsági szeleppel el nem látott nyomás alatt lévő rendszerről sem tudom elképzelni, hogy "felrobbanjon", maximum valahol elreped egy gyengébb csatlakozás vagy hegesztés, esetleg lelöki a légtelenítő szelepet.

2013. márc. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!