Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 3 tagú, kisgyerekes családnak...

3 tagú, kisgyerekes családnak 2 hónapra 23 köbméter víz reális lehet?

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
2 felnőtt 2 kisgyerek 14 m3 víz 2 hónapra
2013. márc. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Nem értem, miért ilyen sok. MOndjuk mosható pelusozunk, az heti 3 plusz mosás (így kb. naponta megy a gép), meg sokáig kell folyatni a vizet, hogy elinduljon a meleg víz.

Én naponta olyan 12 percig zuhanyzom, tudom hogy sok, de olyan jólesik. Ha csökkentem, akkor meglátszik a számlán?

2013. márc. 14. 10:07
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem rengeteg,nekünk havi 4 m3 fogy átlagosan,az 2 hónapra is csak 8,pedig nálunk is heti 5 mosás van,bár takarékos a gép,folyó viznél mosogatunk.

Igaz fürdeni úgy szoktunk,hogy kádba kiengedett viz,kb harmadig van a kád,az 30 liter kb (zuhanyzással ez 3-4 perc alatt folyik ki,igy meg tudunk benne lenni,és ez hármunknak 100-120 liter körül van csak)

2013. márc. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ma zuhanyzásnál dugd be a kádba a dugót és a megszokott módon zuhanyozz...majd nézd meg,hogy meddig lett a kád vízzel.Utána már simán elfogod tudni dönteni,hogy ha azt lecsökkented akkor kb mennyi spórolt vizet fog jelenteni.
2013. márc. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ez majdnem napi 400 liter víz


- mosógép 40-140 liter mosásonként típustól, kortól, korszerűségtől és a mosás fajtájától függően (pelenka ugye főző program, tehát akár 140 liter is lehet)

- egy fürdőkád tele kb 100 liter

- míg meleg víz nem folyik akár 10-15 liter is elmehet a lefolyóba

- wc-tartály 6-10 liter

(- fogmosás folyó víz mellett akár 5-6 liter)

- és akkor még nem főztél, nem ittatok

2013. márc. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nagyon egyszerű leellenőrizni. Zárj el minden csapot,hogy véletlen se legyen vételezés ,és nézd meg az órát,hogy fordul e a kis mutató. Ha igen akkor valahol szökik a víz,ha nem akkor pedig elfogyasszátok a mennyiséget. És a mérést is megtudod nézni,hogy jó e . Jegyezd fel az óra állásokat /a mutatókat// és engedj ki pont 10 l vizet,majd újra olvasd le és meglátod a mért mennyiséget. De ha ennyit mosol és ilyen sokáig zuhanyzol ,tuti jól mér az óra!!!
2013. márc. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Nálunk 2+2 főre, víztakarékos mosó- és mosogatógéppel most 9 m3 fogy havonta. Volt egy több is. Mi kiszámoltuk, hogy hány liter víz megy el, mire a konyhába ér a melegvíz, számold ki, hogy hányszor húzod le a wc-t egy nap (gondolom, otthon vagy), kézmosás rengetegszer. Sajna lehetséges.
2013. márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!