Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vásárolok egy erdőrészt,...

Vásárolok egy erdőrészt, akkor mire használhatom? Építkezésre lehetséges?

Figyelt kérdés

2013. márc. 15. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
hát ez attól függ, hol van az erdőrész. vannak védett területek, amiket hiába vásárolsz meg, akkor is kötve van a kezed, de másrészt meg ebben az országban tudod minden csak pénz meg ismeretség kérdése, aztán a védettből is esetleg "parlagon heverő" lesz :)
2013. márc. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

eszemben sincs védett területet venni :)

csak arra lennék kíváncsi ha veszek a Bükkben egy kisebb erdőrészt akkor ott felépíthetem e a kis házamat?

nagyon régi álmom az hogy egy gyönyörű erdőben esetleg egy szikla peremén éljek a házamban...

2013. márc. 15. 10:08
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Ezt az illetékes Önkormányzatnál kell megkérdezned. Ők adják ki az építési engedélyeket, és azt is előírják, hogy milyen épületet lehet oda építeni.
2013. márc. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

aztán meg álmodban rád tör a vaddisznó :)


alapjában lehet, na csak mondom, területfüggő teljesen. nem kifejezetten természetvédelmi területre gondoltam. egy "sima" erdő nagy része is védett pl pont építkezések ellen. de tényleg kérdezd meg az adott erdőtársaságot meg az önkorm-ot.

2013. márc. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Elvileg az erdőben amit kitermelsz, azt vissza kellene telepíteni. Nem elég építési engedélyt szerezni az önkormitól, még a vidékfejlesztési minisztériumban is kérvényt kéne benyújtani, hogy véglegesen ki akarsz vágni 10-20-50 fát a ház helyének.
2013. márc. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, ez rajtad kívül hány embernek jutott még eszébe? Legalább egymilliónak. Nézz körül,hány házat látsz az erdőben? Alig egy-kettőt. Gondolod ez véletlen? Csináld inkább úgy, mint én. Amikor megnőttek a gyerekeim, vidékre költöztem. Faluba, ahol hatalmas terület, meg akácos és fenyves is tartozott a házhoz. Néha ki lehet fogni.
2013. ápr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Átrágtam a dolgot sokszor, napról napra és arra gondoltam, hogy azért akarok az erdő közepén letelepedni, hogy emberrel ne találkozzak ha otthon vagyok...

Igazán szégyellem magam, mert megfordult a fejemben ilyen gondolat, hogy az erdőbe költözzek, mivel nem szeretem az ember térhódítását, hogy csak pusztít és nem épít... Rossz utat követtem...

2013. ápr. 5. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!