Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit jelent a lakáshirdetésekbe...

Mit jelent a lakáshirdetésekben az önkormányzati tulajdonú megjelölés?

Figyelt kérdés
Lakást szeretnék Bp-en venni, és gyakran szerepel a hirdetésekben, hogy az ingatlan önkormányzati tulajdonú.Ez mit jelent? Nem a hirdető tulajdona, és ő csak bérlőként adja el? Én is csak bérlő, és nem tulajdonod leszek, ha ezt megveszem? Nem lehet az önkormányzati tulajdont megváltani, hogy saját tulajdonom legyen a lakás? Előnyös üzlet lenne ez az önkormányzati lakás részemre?Mi a hátránya?

2013. márc. 15. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Az sosem lesz a tied,mert az az onkormanyzat tulajdona.Te csak a berlo lennel. Vegyel rendes lakast.
2013. márc. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tömören: csalás.


A önkormányzati tulajdonú lakások bérleti jogát árulja a bérlő, ami törvényellenes, nem mellékesen semmi nem kötelezi az önkormányzatot arra, hogy bérleti szerződést kössön veled.

2013. márc. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
így van, a bérleti jogot veszed meg, általában súlyos milliókért. a tulajdonjog továbbra is az önkormányzatnál marad (hiszen az önkorm. lakása) az önkormányzatnak van joga kijelölni a lakás bérlőjét és arról dönteni is, h felkínálja-e neked megvételre az ingatlant. nem úgy megy, h te bejelented a vásárlási szánékodat és megveheted. hallok ilyet sokszor én is, állítólag vmi jogi réssel megoldható a dolog, de én nem mernék önkormányzatit venni. kivéve a budai várat, mert ott tényleg ez a legális és egyetlen tulajdonlási forma.
2013. márc. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!