Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen objektívvel szerelt...

Milyen objektívvel szerelt biztonsági kamerát válasszak, ha pl. egy 18x18 m-es négyzet alakú udvart szeretnék megfigyelni, a négyzet egyik sarkában (vagy oldalán) ~3m magasságban elhelyezett kültéri kamerával?

Figyelt kérdés

És szeretném, ha a kamera felé közelítő személy arca éjszaka is felismerhető lenne?


Analóg kamerában gondolkodom, és az interneten azt látom, hogy hatalmas a választék.

Vannak fix fókuszos objektívek, különböző fókusztávolsággal és vannak állítható fókuszú objektívek is.

Amiket láttam: 2,8-12mm, 4-9mm, 9-22mm.

Én csak egyszer, felszereléskor szeretném beállítani.

Ebből a szempontból ideálisnak tűnhet egy variofókuszos objektív.

Vannak olyan kamerák, amik széles látószögűek, ezekkel nagyobb tereket lehet megfigyelni. de vajon ezekkel mennyire felismerhető a kamera közelében 3-5 m-en belül mozgó személy?



2013. márc. 16. 11:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy 2,8-12mm kamera képe. A magasság is hasonló kb.4m.

A távolság 15 szélesség 20m.

Természetesen ez állítható,viszont minnél közelebbi a kép annál kevesebb lesz a szélessége.Ami a képen látható az nagyítható akár teljes képernyőre is.


[link]

2013. márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez nagyon szemléletes!

Kérdeznék még, ha nem gond. :)

- Milyen kamerával (gyártmány, típus) készült a kép?

- Éjszaka is ilyen jó felvételeket készít?

- Írod, hogy "Ami a képen látható az nagyítható akár teljes képernyőre is." Nincs minőségi romlás a nagyításnál, nem lesz nagyon pixeles a kép?

- Amit most belinkeltél, az a rögzítőben milyen felvételi beállításnál készült? Azaz hányszor hányas rögzítési felbontásra van beállítva?

- A kép alsó széle milyen távolságra van attól a faltól, ahova a kamera fel van szerelve? (Gyakorlatilag az érdekelne, hogy mennyit lát maga alá a kamera, és hány méter a holt tér, amit még nem lát?

- Én látom a képet fekete-fehérnek, vagy az is?

Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. márc. 16. 13:07
 3/20 anonim ***** válasza:

Kamera Fisotech 40 méter éjjellátás(bár ez túlzás)

Éjjeli kép. [link]


A kép minősége a monitor függvénye is nagyításnál.

D1 képrögzítés (H264)

Ez a vill.vez tetőárbócra van szerelve,ha lejjebb állítom akkor látszik a tető széle.

Szines kamera,csak borult idő(szinek állíthatóak)

2013. márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Első Google-zásra úgy látom a neten, hogy ezt a márkát (Fisotech) Magyarországon csak egy kereskedő árulja.

- A Tiéd csőkamera (Fisotech BGLR 40), vagy az a gömbölyded forma (Fisotech D gold, vagy D platina)? (Ha rúdra van szerelve, akkor gondolom inkább a csőkamera.)

- Amit az első válaszodban megadtál 15-es távolság a kerítés és a kamera felszerelési függőleges síkja közötti vízszintes távolságot jelentette vagy azt, hogy az elkészült képen hányszor hányas terület látható? (Lehet, hogy kicsit érthetetlenül fogalmaztam.)

- A rögzítőd is Fisotech rendszerű?

- Van arra lehetőség, hogy a megfigyelt területnél bizonyos területek kitakarj, hogy azokat ne figyelje, illetve az ottani eseményeket ne rögzítse a rendszer?

- Éjszaki felvételnél ennél a kameránál felismerhető az emberek arca?

- Mennyire vagy elégedett a saját rendszereddel? Azt a tudást kaptad, amit vásárlásnál ígértek?

2013. márc. 16. 13:53
 5/20 anonim ***** válasza:

Nekem a csőkamera van.

Amit írtam az a kamerától a kapuig 15-17m.

Valamint az utcafrontból kb.20-22m szélesség látható a képen.Mint említettem ez állítható,hogy mit ill.mennyit

szeretnél látni.

A rögzítő is az a tip.4 csat.

Kitakarás van. Felvételi módok is variálhatóak időzitett,

mozgás(több érzékenységben).Vagy folyamatos esetleg kézi.

Az éjszakai arc felismerés az megint csak a beállításon múlik,milyen közelire állítod a kamerát.Túl sokat ne várj,mert ahhoz már inteligens infra kell ami személy közeledtével módosítja a megvilágítást.

Meg vagyok vele elégedve,de kellene még 1 kamera.

(ja a beígért 40m éjjeli mód az inkább elméleti mert ha megnézed a képet(15m)nem tudom felismernél e valakit a

kapunál.)

2013. márc. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Még hozzátenném,hogy az éjszakain ugye havas a kert.

A kép bal felső sarkánál pedi látszik az utcai lámpa bevilágítása is.Tehát a kép nem korom sötétben készült.

2013. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem, én biztosan nem ismernék fel senkit a kapunál.

Úgy saccolom, hogy talán a nagy bokor/tuja környékén már fel lehetne ismerni a befelé közlekedőt. Feltéve, hogy feltekint. :)

De ez csak tipp, mert én élőben még nem láttam ilyen kamerás rendszert.


- Ha az ígért 40m-es éjszakai látás ennyit jelent, akkor valószínűleg egy 60m-ere mondott kamerával lehetne elérni a 40m-hez közeli távolságot.

Nekem nem kell ilyen messzire látni, de gondolom célszerűbb a szükségesnél messzebbre látó kamerát venni, amivel aztán a saját igények is jobban paraméterezhetők.

Jól gondolom?

- Vélhetően egy intelligens IR-el szerelt kamerával is többet ki lehet hozni a rendszerből. mint, ahogyan írod is.

- A kitakarást a kamera tudja, vagy ez csak a rögzítőn állítható?

- Mekkora a mátrix, amivel lehet állítani a figyelt területen belüli zónákat?

- Csatornánként külön állíthatók a rögzítési felbontások és a másodpercenként rögzített képek száma, vagy minden csatornára egyszerre érvényes a beállítás?

- A rögzítő csak a saját kamerákat ismeri fel/kezeli, vagy bármely analóg kamera köthető hozzá?

- A kameráid mozgásérzékelősek? Mennyire jól állítható az érzékenységük? pl. a területen lévő bokrok, cserepes dísznövények szeles időben történő mozgását mennyire tudja tolerálni -figyelmen kívül hagyni- a rendszer?

- Saját kivitelezésben készült a rendszered vagy mással készíttetted?



Nekem a csőkamera van.

Amit írtam az a kamerától a kapuig 15-17m.

Valamint az utcafrontból kb.20-22m szélesség látható a képen.Mint említettem ez állítható,hogy mit ill.mennyit

szeretnél látni.

A rögzítő is az a tip.4 csat.

Kitakarás van. Felvételi módok is variálhatóak időzitett,

mozgás(több érzékenységben).Vagy folyamatos esetleg kézi.

Az éjszakai arc felismerés az megint csak a beállításon múlik,milyen közelire állítod a kamerát.Túl sokat ne várj,mert ahhoz már inteligens infra kell ami személy közeledtével módosítja a megvilágítást.

Meg vagyok vele elégedve,de kellene még 1 kamera.

(ja a beígért 40m éjjeli mód az inkább elméleti mert ha megnézed a képet(15m)nem tudom felismernél e valakit a

kapunál.)

2013. márc. 16. 14:33
 8/20 A kérdező kommentje:

Bocs'!

Előző hozzászólásom végén benne hagytam a vágólapra (puskának) kimásolt utolsó válaszodat is. :)

2013. márc. 16. 14:35
 9/20 anonim ***** válasza:

- Ha az ígért 40m-es éjszakai látás ennyit jelent, akkor valószínűleg egy 60m-ere mondott kamerával lehetne elérni a 40m-hez közeli távolságot.

Nekem nem kell ilyen messzire látni, de gondolom célszerűbb a szükségesnél messzebbre látó kamerát venni, amivel aztán a saját igények is jobban paraméterezhetők.

Jól gondolom?

- Vélhetően egy intelligens IR-el szerelt kamerával is többet ki lehet hozni a rendszerből. mint, ahogyan írod is.

- A kitakarást a kamera tudja, vagy ez csak a rögzítőn állítható?

- Mekkora a mátrix, amivel lehet állítani a figyelt területen belüli zónákat?

- Csatornánként külön állíthatók a rögzítési felbontások és a másodpercenként rögzített képek száma, vagy minden csatornára egyszerre érvényes a beállítás?

- A rögzítő csak a saját kamerákat ismeri fel/kezeli, vagy bármely analóg kamera köthető hozzá?

- A kameráid mozgásérzékelősek? Mennyire jól állítható az érzékenységük? pl. a területen lévő bokrok, cserepes dísznövények szeles időben történő mozgását mennyire tudja tolerálni -figyelmen kívül hagyni- a rendszer?

- Saját kivitelezésben készült a rendszered vagy mással készíttetted?


Gondolom a 60m éjjeli az "valamivel" jobb lehet.

Igen a más rendszerű IR.jobb,csk azok a kamerák már arany árban vannak.

A rögzítőnek külön szoftvere van itt mindent külön lehet állítani.(mátrix stb.)

Szerintem más kamera is csatlakoztatható(ezt nem is kérdeztem)

Mozgás érzékenységet több fokozatban + terültre is ki lehet jelölni(mondjuk csak a kerítés és fölötte az út)

Az egészet én szereltem.A kamera beállítása viszont két emberes,ha nincs megfelelő segédeszköz (nekem van 4"lcd

monitor ezzel állítottam be a tetőn a képet)

A felvevő még tudja kezelni a távvezérelhető kamerát is,ez már a 60-70 ezres kategória)

2013. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nah...én is bent hagytam :))
2013. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!