Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon gáz, ha egy mosogatógép...

Nagyon gáz, ha egy mosogatógépnek B kategóriás a mosó és szárító része? Azért nem marad koszos az edény, ugye?

Figyelt kérdés
Márkából meg színből ez az egy passzolt a meglévő dolgokhoz.
2009. szept. 15. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
A B kategória általában az energiafogyasztásra vonatkozik, tehát azt jelenti, hogy többet fogyaszt mint ami az A.kat-ban van meghatározva.
2009. szept. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
A gondolkodásod gáz szívem.ilyenkor nem a márkát színt nézzük elsősorban hanem az energiatakarékosságot.de,hogy megnyugodjál nem fog koszos maradni az edény,csak több vizet és energiát használ fel mint egy a kategóriás készülék.
2009. szept. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, gáz-e a gondolkodásom. A gép energia és vízfelhasználása A kategóriás (12 liter, 0.74 kw), viszont a tisztitó és száritófunkciója B kategóriás. Erre vonatkozott a kérdés.


Miért baj, ha nekem fontos a külseje is? Én senkit nem ítélnék meg ez alapján, pedig tarthatnám pl. igénytelennek, aki más színű gépet vesz.

2009. szept. 15. 19:52
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Egyáltalán nem gáz a gondolkodásod.

Pl egy konyhában egy szép cseresznye színű bútorhoz, inox hűtőhöz és inox tűzhelyhez elég hülyén nézne ki egy fehér előlapos mosogatógép.

Kicsit több energiát fog fölhasználni a gép, mint mondjuk egy A kategóriás. A tisztítás hatékonyságára ez nem lesz hatással.

2009. szept. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Azért az sem mindegy, hogy több áramot fogyaszt - a környezetre is kellene gondolni ( az áramszámláról nem is beszélek, de az magánügyed).
2009. szept. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a B kategóriás még nem olyan vészesen áramzabáló. Attól lefelé már tényleg nem érdemes készüléket venni.

Ennyi kompromisszumot szerintem megér, ha a külseje ennek a legmegfelelőbb.

(Ezért is nyugodtan le lehet pontozni! :()

2009. szept. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
A régi mosogatógépem valószínű nem volt A kategóriás. Most az újjal összehasonlítva a különbség, hogy az újjal a poharak szebbek (ugyanaz a mosogatótabletta) és gyorsabban, jobban szárít. A réginél sokszor vettem ki nedvesen az edényeket, valamint ez negyed/fél óra alatt szárít, a régi majd egy óra alatt. Így gondolom a szárításnál többet is fogyasztott a kétszer/négyszer annyi idő alatt.
2009. szept. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Persze, mert azóta fejlődött annyit a technológia, hogy az újabb gépek hatékonyabbak a tisztítás szempontjából is. De ennek nem sok köze van ahhoz, hogy A vagy B kategóriás.
2009. szept. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!