Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kéményellenőrzés?

Kéményellenőrzés?

Figyelt kérdés

Teljesen új dolog ez nekem, bocs, de muszáj megkérdeznem.


Egy évben hányszor jöhetnek ellenőrizni? Tavaly novemberben voltak, fizettem vmi 3ezer Ft-ot. Tegnap dobtak be el papírt, miszerint ma ismét jönnek.

Ezzel nem is lenne semmi baj, de még csak 4 hónap telt el az előző óta.

Ha nem tudok fizetni, ad csekket, vagy mi van? Történetesen egy forint sincs itthon. Ad csekket, vagy máskor visszajön?


2013. márc. 20. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:

"A kéményseprés gyakoriságát rendelet írja elő. Különleges esetben a gyakoriság a helyi rendeletben. A rendeletek alapján - évente egyszer ellenőrizendők és tisztítandók a gáztüzeléshez tartozó kémények, illetve a tartalék kémények. Évente kétszer ellenőrizendők és tisztítandók a vegyes tüzeléshez tartozó kémények (olaj, fa, szén, pellet, biobrikett stb.), a vízzáró bélés nélküli, gáztüzeléshez tartozó kémények és a gyűjtőkémények. Üdülőnek minősülő ingatlanok kéményeit 4 évente kell ellenőrizni és tisztítani. Minden kéményre vonatkozik, hogy 4 évenként ún. műszaki felülvizsgálatot kell végezni."

A számladolgot sajnos nem tudom, remélem válaszol neked valaki arra is.

2013. márc. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elvileg évi egyszer a kötelező az ellenőrzés.

Én is úgy jártam, hogy jött pár hónap múlva, kifizettem, majd másnap visszajött, hogy már volt 1 éven belül, tévedett és a pénzt is visszaadta.

2013. márc. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk évente 2szer próbálkozik,de többnyire csak 1szer jut be főleg,hogy mindig csak simán megjelenik és nincs előre értesítés ...valami 1300 körül fizettünk 1 kéményre. Most január végén jött,mondtam neki,hogy ha bankkártyát elfogad okés a dolog mert pénzem nincs itthon és most nem fogok a városba bekocsikázni,hogy vegyek ki pénzt...előszedte a kicsi naptárát ahova már voltak felírva emberkék miután hónap végén jó páran nem tudtak fizetni és mondta,hogy ekkor meg akkor fog megint jönni és melyik nap legyen.
2013. márc. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jajj, de jó dolgok ezek :(


Én idáig tisztában voltam vele, hogy csak 1* jönnek, a fűtési szezon elején. Most okosabb lettem, hogy kötelező évente 2 alkalommal is pénzt adnom.

Csekket nem ad, időpontot egyeztettünk.

2013. márc. 20. 11:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Hozzánk is csak évente egyszer jönnek. Illetve ősszel szoktak jönni. Ha nem vagyunk itthon, akkor jön még egyszer. Ha akkor sem vagyunk itthon, akkor jön Karácsonykor.

Csekket nem szokott hagyni.

2013. márc. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hell-ikon ***** válasza:

Hozzánk évente 1X jönnek a kötelező kéményellenőrzés miatt.

Eddig az volt a rendszer, hogy a helyszínen kellett fizetni és kaptuk egy sárga "fecnit" ami az akkori munkanapló főpéldánya volt a fontosabb infókkal (mit csinált, nézett) és az árral.


Idei évtől viszont másfajta munkanapló van (A4-es papír csomó opcióval) és nem helyszínen kell fizetni, hanem küldenek egy csekket és ezt az A4-es papírt is + még 1 részletező számlát is.

2013. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hell-ikon ***** válasza:

"...hanem küldenek egy csekket ..."


kb. 2-3 héttel az ellenőrzés után, postán, de gondolom ez is attól függ, hány házhoz kell a seprőknek eljutniuk.

2013. márc. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!