Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elköltözni szülőktől most...

Elköltözni szülőktől most érettségi előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 éves vagyok, középiskolás, most állok az érettségi előtt.

Otthon folyamatos viták vannak a szüleimmel, öcséim hangosak, ez hátráltatja a tanulást. Előbb utóbb el akarok költözni, egzisztenciálisan az érettségi után leszek rendben, addig a szüleim fizetnék az albérletet. Most a tanulás nekem a fő cél, egyetemre megyek jövőre, ehhez jó érettségi kell.


Beszéltem erről egy barátommal, szerinte az életem egyik legnagyobb hibáját követném el, ha most külön költöznék az érettségi és nyelvvizsga előtt, mert hatalmasa pszichikai terhet vennék a vállamra az élet-szervezési dolgokkal.


Az ételt én csinálom magamnak, vasalok tudok. Nem tudom mi kell a háztartási dolgokhoz még.


Mit gondoltok erről a kérdésről? Hogyan változtatja meg az életvitelemet a külön költözés?


2013. márc. 24. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a barátodnak adok igazat ebben .
2013. márc. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Az érettségi nem csupán intellektuális megpróbáltatás, hanem érzelmi is, sok stresszel, és üresség érzéssel, izolálódva mindenkitől, ami már a felkészüléskor kezdődik... Szerintem ezekben a kemény időkben a családod mellett van a helyed.
2013. márc. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

"Az ételt én csinálom magamnak, vasalok tudok. Nem tudom mi kell a háztartási dolgokhoz még. !"


Amig ennyire nincs fogalmad arról, hogy mivel jár egy háztartás ellátása, addig ne akarj költözni, föként ne érettségi elött, a barátodnak tökéletesen igaza van.

2013. márc. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is maradnék.

Babám, ha eddig kibírtad?! most hova a hercehurca?

2013. márc. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen formában nem tenném a helyedben. Ha arról lenne szó, hogy pl. a pároddal költözöl össze az részben ok, mert akkor nem csak a te válladat nyomja egy egész háztartás súlya. Vagy ha rokonhoz költöznél, ahol nyugisabb a légkör.

Én az érettségi évében nagymamámhoz költöztem. 3 kistesó és egy félalkesz apa mellett ez volt a lehető legjobb döntés.


Egy háztartás nem csak abból áll, hogy a kényelmét élvezed. A kérdésed alapján ezt te nagyon nem látod át. Vagy lenne külön szakácsot, takarítónőd, inasod?

2013. márc. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tenném a helyedben.Szerinted csak vasalni kell meg kaját csinálni egy háztartásban?-butuska vagy nagyon.Mindent neked kell, egyedül.Nem lesz ott anyuci, hogy megcsinálja helyetted.Csak pár dolog amit magadnak kell megcsinálni!

Számlák befizetése, mosogatás, ablakpucolás, főzés, sütés hűtőtakarítás, bevásárlás, wc takarítás, fürdőkád és mosdó súrolás, ágyat rendberakni magad után, ágynemű cserélése, porszívózás, portörlés, felmosás....stb.Minden nap rendet kell tenned mert senki nem csinálja meg helyetted, meg úgy semmit semm minden rád marad.Teljesen más életviteled lesz külön mint anyukával.Teljesen.Érettségi után menjél inkább ha akarsz ne előtte mert nem lesz időd tanulni sem, meg felkell fognod hogy magad vagy és ez majd megfog viselni kissé.

2013. márc. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De okos mindenki, miért kell abból kiindulni, hogy a kérdező életképtelen félnótás? :)


Én megpróbálnám a helyedben, főleg, hogy szülők fizetik az albérletet, meglátod milyen lesz. Annyira nem nagy gáz, legyenek befizetve a csekkek, legyen kaja, meg mosogass el és porszívózz néha, ezen kívül micsoda hatalmas életvezetési gondok lehetnek egy 18 évesnek, világosítsatok fel :))


Ha a szüleid támogatnak ebben, akkor hajrá, egy próbát mindenképpen megér.

2013. márc. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!