Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy kell szelektiv hulladékot...

Hogy kell szelektiv hulladékot gyűjteni?

Figyelt kérdés
Nekem mindig gondot okoz, hogy mi számít papírnak, üvegnek, fémnek. Pl. a tejes-üdítős doboz, ami kívül papír, belül fém, mehet a papírba? Az összetört lekváros üveg mehet lekvárostul az üvegekhez? Az újságokból szedjem ki a fémkapcsokat? A szardiniás konzervdoboz, amin papírcimke van, mehet a fémekhez elmosogatás nélkül?
2013. márc. 26. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha legalább 3 kukát kaptál ,ahhoz volt útmutató is .

Ha nem kaptál kérj a hulladék elszállító cégtől.Ők határozták meg ,mit mibe dobjál .

2013. márc. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kérdéseid vannak. És én se tudom a válaszokat, pedig szelektíven gyűjtöm. Nálam úgy néz ki a dolog, hogy van 5 szelektív kuka, meg egy normális. Amiről egyértelműen el tudom dönteni, hogy melyikbe menjen, azt abba dobom, amit nem, azt meg a hagyományosba.


A lekváros üveget (és kajaszállító műanyag tálcákat) úgy szoktam, hogy 2 másodpercre berakom jó erős folyású csapba. Alig-alig marad 1-2 petty, annyi biztos belefér.

2013. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt szépen le van írva:

[link]

2013. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk rá vannak rajzolva a dolgok a konténerekre. A papíros konténeren például van egy tejes vagy gyümölcsleves doboz, ergo ezt biztosan bele lehet dobni. Elmosogatni szerintem semmit nem kell kidobás előtt.

Egyébként a szelektív hulladékot újrahasznosítás előtt még egyszer átválogatják, így ha van benne valami, ami nem oda való, azt ilyenkor kiszedik.

2013. márc. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van akinek nem okoz gondot. Csak az alut, rezet lopják...
2013. márc. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!