Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Örökölhetek tartozást, ha az...

Örökölhetek tartozást, ha az előző tulaj nullás igazolással ment el?

Figyelt kérdés

A társasházunk komoly likviditási problémákkal küzd, derült ki számomra a lakásvásárlás után. Az előző tulaj mindig mindent befizetett, sőt a végén még vissza is kapott pénzt túlfizetés miatt, így nullás igazolással költözött el.

Most viszont a lakókon, és rajtam újdonsült tulajon akarja a társasház behajtani a kintlevőséget, ami úgy látszik van.

Mit lehet ilyenkor tenni?



2013. márc. 26. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A nullás igazolásoddal és az azóta befizetett közös költségekkel keresd fel a közös képviselőt és egyeztess vele, hogy miből adódik most a fizetendő összeg.
2013. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Adás-vételiben le van írva:Teher és per mentes. Ha nincs akkor az ügyvéd hibázott.
2013. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Ez nem öröklés ha lakást vettél!Ha van elmaradás akkor azt az összes tulajtól hajtják be mindegy hogy mikor vette a lakást.
2013. márc. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a teher mentes lakás emlynek a tulajdoni lapján nincs tartozás.A közös költség nem teher, az rezsi!
2013. márc. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A közös költséget és a fűtést kellett a társasháznak fizetnie. Ő fizette, de úgy tűnik pár lakó nem.

Jogos ezt most kvázi rajtam is behajtani, amikor a tartozás nem azalatt halmozódott fel, amíg én ott laktam? Az előző tulaj így "átpasszolhatta" rám jogosan a tartozás ráeső részét???

2013. márc. 26. 20:21
 6/11 anonim ***** válasza:

Milyen öröklésről beszélsz?? Ez nem öröklés.


Ha tényleg van tartozás, akkor követelhetik rajtad elvileg, te meg tovább háríthatod a volt tulajra. De ez az információ így édeskevés, ráadásul kevered az örökléssel, ami nem is értem, hogy jön ide, szóval nem ártana talán felkeresned egy ügyvédet. (Vagy mondjuk konkrétan azt, aki az adásvételt csinálta.)

2013. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nyílván nem szó szerint értettem az "öröklést".

Arra lennék kiváncsi, hogy átkerülhet-e rám olyan tartozás, aminek a felhalmozásában nem volt részem.

2013. márc. 27. 14:56
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Arra lennék kiváncsi, hogy átkerülhet-e rám olyan tartozás, aminek a felhalmozásában nem volt részem."


Sajnos, ebben az esetben igen. Simán.

2013. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Így már igen.
2013. márc. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem tudnátok esetleg jogszabályt, aminek utánanézhetnék?

2013. márc. 29. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!