Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehetséges-e, hogy saját...

Balugray kérdése:

Lehetséges-e, hogy saját magam építsek házat, (felelős műszaki vezető felfogadásával), vagy ezt már eltörölték, és mindenféle brigádot fel kell fogadnom?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 17. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Egymagad hogyan tudnál egy házat felépíteni? Még akkor sem lehetséges, ha szakképzett kőműves, ács, tetőfedő vagy.
2013. ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Természetesen vannak olyan munkák, amihez nem elég egy ember, de több mint 10 évig kőműves, burkoló és festő munkákat csináltam, de a cég megszűnt, mert elege lett a főnökömnek a körbetartozásokból, és kiment külföldre pizzafutárnak. Falat rakni, vakolni, zsaluzni, betont húzni, vasalatot rakni/kötözni tudok, szerszám is megvan, csak papírom nincs róla. Ács ismerősöm van, csak neki meg nincs vállalkozása. Az eredeti szakmám meg villanyszerelő, szóval azzal sincs gond. Gáz nincs a faluban, szóval azt sem kell szerelni. Szóval minden megoldható, csak az a kérdés, hogy "kalákában" fel lehet-e építeni, vagy fel kell fogadnom a szakikat. De, ha már felfogadom, akkor (elvileg) fizetni kell neki, ha fizetek, (még ha csak papíron is) akkor neki adóznia kell, stb...
2013. ápr. 18. 01:05
 3/5 anonim ***** válasza:
elvben magfelelő papírokkal lehet kalákában, különben egy rosszakaród a NAV-nál feljelent és fizethetsz.
2013. ápr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kunu lenke ***** válasza:
Szia!Ma már az Önkormányzatoknál kérik a kivitelező adatait és építési naplót is mellé!Legalábbis Pesten sok helyen!!
2013. ápr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Attila5791 válasza:

Engem most büntettek meg ugyanezért építésfelügyeleti bírsággal (saját magam építettem FMV alkalmazásával, de nem bíztam meg kivitelezőt), úgyhogy a válasz határozott nem.


Érdemes olvasgatni az 1997 évi 78-as törvényt, illetve a 235/2005 évi Kormányrendeletet. Utóbbi a bírságokat tartalmazza, tavaly óta tízszeresére nőt a bírság tétele ilyenért.

2013. máj. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!