Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Napcserepet érdemes vásárolni...

Napcserepet érdemes vásárolni a napelem helyett?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam róla: Nemrégiben lett kifejlesztve ez a találmány, a napelemes cserép. Sok mindent lehet róla olvasni az interneten. Ezek között a legtöbb hozzászólás ellene szól. Még pedig a következők miatt: a hajlított változatú cserép egész felületére soha nem fog merőlegesen sütni a nap, ez teljesítmény csökkenést eredményez. Akkumulátoros változatról lehet még csak hallani, ami hátrányt jelent. Ugyanis ha az aksi tönkre megy, lehet kidobni a cserepet, és ez 100-300 db-ól álló rendszernél elég gyakran előfordulhat. A mai akkumulátorok kb. 3-5 év után tönkre mennek. A megtérülésről azt írják, hogy 5 év környékére lehet csökkenteni támogatással. Vegyük azt az esetet, amikor 5 évig kibírja a bennük lévő akkumulátor, akkor mire megtérül a rendszer, lehet is cserélni egy újabbra. Ami megint csak utána járással, pályázatra való várással fog járni.

A legtöbb esetben a napelemet hálózatra visszatápláló rendszerrel kell alkalmazni, az akkumulátoros megoldás csak olyan helyen alkalmas, ahol egyáltalán nincsen lehetőség kialakítani villamos hálózatot. Véleményetek?



2013. ápr. 30. 10:33
 1/2 lencsefőzelék ***** válasza:

Szerintem ezt csak az ellenzők írják, vagy az olaj- és gázlobbi, mert így megszabadulhatnál a függőségtől. Egy ismerősöm innen rendelt napkollektort:

[link]

Ez ugyan nem cserepes, de a tetőre szerelték, persze előtte kimentek, megmértek mindent. Ha kell, konzolokra rakják, attól függően, hogy honnan süt a Nap. És nem kell hozzá egy akksi sem, mert rákötik a szolgáltató órájára, és ha több energiát termel, mint amennyit elhasznál a fogyasztó, akkor az áramszolgáltató fizet neki. Előtte persze kiszámolták a fogyasztást, hogy milyen mennyiségű napkollektor kell ahhoz, hogy pl. havi 15 ezer Ft-os villanyszámlát fedezzen. Kb. 2 millióba került, a megtérülési idő 8-10 év.

2013. ápr. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

sztem a cserepeset nem gyártják még most sem.

napelemek most kezdenek fejlődni, várható az áruk csökkenése is, és az olcsó kínai(?) is előretör.

cserepeknél kérdés a sok csatlakoztatási pontok oxidációja is. sztem több egy aksi élettartama, de ez függ a fajtájától is.

cserép előnye, hogy nem kell plussz tömeg a tetőre, de a napelemmel lehet a tetőburkolat m2-ét csökkenteni, ha bele van integrálva.

egyenlőre még nincsen napelemes cseréppel elborítva az ország

2013. ápr. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!