Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ivóvizet hogy lehet megoldani...

Ivóvizet hogy lehet megoldani ha nincs vezetékes víz?

Figyelt kérdés
Kút van de nem hiszem hogy iható, régen mezőgazdasági terület volt így a sok műtrágyától nem hiszem hogy iható lenne.

2013. máj. 5. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
palackos víz
2013. máj. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
26%
Vegyél egy szűrőt
2013. máj. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2. szerinted miben segítene a szűrő?
2013. máj. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van olyan szűrő ami a nitrátot is kiszűri?
2013. máj. 5. 14:03
 5/11 anonim ***** válasza:

szerintem a kút vizében a nitrátnál még durvább dolgok is vannak, és nincs az a házilag alkalmazható szűrő, ami ezeket kiszűrné

ahhoz, hogy a víz ivóvíz minőségű legyen, sajnos ma már nagyon sok feltételnek kell megfelelnie

2013. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
70%
Biztosan létezik olyan szűrő ami megfelelne neked, csak utána kell járni. Mezőgazadasági boltban, esetleg a területileg illetékes vízműnél kérdezősködj.
2013. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Palackos víz,de szerintem ha mély fúrott kútad van annak megfelelő a víze,ha ásott kút az durva.
2013. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Takaríttasd ki a kutat,azután vizsgáltasd be a vizet. Mi a telken, fúratott kút vizét isszuk, én be vizsgáltattam, és iható, igaz kicsit több benne a vas. Szerintem még így is jobb mint a városi agyon klórozott,hypózott víz.
2013. máj. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Még nem vettük meg az ingatlant csak ez a probléma vele azért érdeklődtem. Ha ki lesz tisztítva biztos iható lesz? Mennyiért tisztítják és az hogy működik?
2013. máj. 5. 22:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ásott kútról van szó, akkor ki kell szivattyúzni az összes vizet,Ha az aljába van valami, akkor vasmacskával ki kell szedni. Ha kész, akkor szoktak bele önteni,egy zsák oltatlan meszet. A helyi vízműhöz be kell vinni egy kis üvegbe,mintát amit be vizsgálnak.
2013. máj. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!