Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet távoltartani a...

Hogyan lehet távoltartani a darazsakat, méheket, dongókat az ablaktól?

Figyelt kérdés
Nincs szúnyoghálónk (a cicánk mindig kiszakítja, mert az ablakon át szeret közlekedni). Mit tehetnék az ablakpárkányra, ami távol tartja a darazsakat?

2013. máj. 8. 09:12
 1/8 szabóméhészet ***** válasza:
100%

mi van az ablakpárkányon amire mennének a darazsak? a darázs ragadozó,tehát a virág nem érdekli.

ha meg virágok vannak az ablakban és járják a méhek,poszméhek annak meg örülni kell,nem bántanak senkit,szelidek.


érdekes nálunk tárva nyitva az ablak,ajtó,mióta méhek vannak a kertben(70 kaptár) 1 kezemen megtudom számolni 30év alatt hány méh tévedt be a lakásba.


ma annak kell örülni hogy még vannak ezek a rovarok,mert ha a méhek kipusztulnak akkor az emberiségnek még 4éve maradt a túlélésre aztán éhinség élelemhiány miatt kihalunk.Albert Einstein

2013. máj. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincsenek virágok az ablakpárkányon, és naponta betéved legalább egy darázs. Van amikor dongó is, meg lódarázs. Nagyon ijesztő.
2013. máj. 9. 17:30
 3/8 szabóméhészet ***** válasza:

hát ha nyitva az ablak,akkor ki is megy.

a dongón mit ért? hogy néz ki az a dongó? földi poszméh vagy kék fadongó? mindkettő rendkivűl szelid beporzó rovar,üvegházi kertészetekben rendszeresen telepitenek kolóniákat a paradicsom,paprika beporzására,mert nélkülük nem kéne a tescoban és a piacon lecsónak valót venni.

tehát örülni kell neki,hogy még van ami betévedjen az ablakon :) ha ők se lesznek már,mert kipusztitjuk őket a vegyszerezéssel,4év múlva az emberiség következik élelemhiány miatt.:)


ennyire nem kell rettegni ezektől a rovaroktól,nagyobb az esélye hogy egy pittbull támadja meg mint hogy pl egy méh megcsipje :)

2013. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De a lódarázs az támad az emberre, nem? Így nézett ki:

[link]

A dongó pedig jó nagy volt, ilyen:

[link]

Én megértem, hogy egy méhész védi a méheket, de számomra nagyon félelmetesek ezek!

2013. máj. 10. 22:06
 5/8 szabóméhészet ***** válasza:

magától a lódarázs se támad az emberre,mivel a lódarázs nem vadászik emberre :) tehát ha a fészkét védi,megszorul,akkor védekezésképpen szúr.az első képen lódarázs van.


a második képen látható kék fadongó a mézelőméhekhez hasonlóan szelid állat,méz és virágporgyűjtéssel foglalkozik.


mivel eddig kb 30éves pályafutásom során se poszméh se kék fadongó támadással,csipéssel nem találkoztam,ezért a szakfórumon a méhészeknek feltettem a körkérdést,hogy találkozott e valaki pályafutása során csipési esettel,illetve egyáltalán csipnek e annak ellenére hogy van fullánkjuk.

2013. máj. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. máj. 11. 15:58
 7/8 szabóméhészet ***** válasza:
100%

egy méhésztárs válasza a www.meheszforum.hu-ról:


A feleségem öregapja még szórakozni is szokott velük. a tenyerével ütögette őket , persze csak óvatosan,úgy tessékelte ki a hívatlan zümmögőket műhelyből.Csak a hangjuk félelmetes, amúgy vigyáznak nagyon magukra.

2013. máj. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit megnyugodtam:)
2013. máj. 12. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!