Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elektromos vízkőmentesítővel...

Elektromos vízkőmentesítővel van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Teljesen ellentétes véleményeket olvasok a fórumokon. Nálunk nagyon sok ásványi anyagot tartalmaz a víz (jobb mint a legtöbb ásványvíz), de ennek a vízkőlerakódás a kellemetlen hatása. A bojlerből 2 év után 2 10 literes vödörnyi vízkövet szedtünk ki.

Ha biztosan tudnám hogy működik rászánnám a 10-15 ezer forintot egy ilyen készülékre de objektív tesztet még nem találtam sehol róla.


2013. máj. 25. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem van és sz@rt sem ér!!!
2013. máj. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem vízkőmentesítés a szakterületem 25 évig dolgoztam is benne de soha nem hallottam hogy elektromágneses úton lehet ne a vízből keménységet eltávolítani! Nem ártana tudni valójában mennyi a Ca Mg tartalom és mennyi a vas? A vízkő fehér vagy sárgás volt? Én inkább a bojlerhez egy fordított ozmózisos RO készüléket kötnék be.
2013. máj. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A működését úgy magyarázzák, hogy nem eltávolítja a vízkövet, hanem a kristályokat szétbontja porrá ami nem rakodik le. Én sem tartom logikusnak, hogy működjön, mivel a kalcium nem mágnesezhető, de nem találtam egyértelmű független tesztet ami megcáfolja a hatékonyságát. Az egyik gyártó honlapján BME által végzett elektronmikroszkópos vizsgálat képei láthatók, de hogy ez mennyire hiteles nem tudom.


Egyébként ezek a víz adatai nálunk:

Összes keménység: 25 nk0

pH: 7,35

Elektromos vezetőképesség: 698 µS/cm

KOI ps: 0,45 mg O2/l

Nátrium: 5,15 mg/l

Arzén: <1 µg/l

Ammónium: <0,05 mg/l

Nitrit: <0,05 mg/l

Nitrát: 3,89 mg/l

Klorid: 8,73 mg/l

Szulfát: 62,83 mg/l

Vas: <50 µg/l

Mangán: <50 µg/l

Alumínium: <40 µg/l

Fluorid: <0,1 mg/l


Régebben feltüntették a kalciumot és magnéziumot is ami mindkettőből kb. 2x annyi volt mint egy márkás ásványvízben. Azt nem tudom hogy most miért nem írják ki.

2013. máj. 26. 09:32
 4/4 anonim ***** válasza:

már kérdezték

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__390009..

eltérő a tapasztalat.

fordított ozmózisos bitos jó mert mindent kifog szűrni a vízből, de ha sok az ásvány akkor valami ellenáramú mosó is nem ártana hozzá, valamint a szűrő cserére is gondolni kell, és ha nem isszátok ott a vizet, akkor nem kell a rúd ami utána visszapótol valamennyi ásványt.

itt viszont visszafizetési garit is vállalnak rá:

[link]

[link]

nálunk a bojlernél működik 10 éve ez utóbbi linkes, még régebbi szériából, de jó


hatásossága nagyban függ a frekvenciától is

2013. máj. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!