Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » FESTÉK kérdés. Ha vízbázisú...

FESTÉK kérdés. Ha vízbázisú festékkel festek le egy asztalt, azt tudom tisztítani, vagy a víz lehozza a festéket a felületről?

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha megszárad akkor nem hozza le. A vízbázisúnak az a lényege hogy vízzel tudod hígítani és nem kell hozzá vegyszer, környezet kímélőbb. Persze ha bő vízzel mész rá, lehet egy kicsit lefogja oldani, de nem feltétlen, egy nedves törlőkendővel nyugodtan át törölheted, nem lesz attól baja.
2013. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 schocko ***** válasza:
Ha már rászáradt, nem fogja leoldani.
2013. máj. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A vízbázisú festék száradás után ugyanolyan kemény felületű, mint az olajfesték, száradás után már csak lekaparni lehet!...


A vízbázisú festék előnye, hogy környezetkímélő, a fehér színű évek múlva sem fog besárgulni, jobban tapad és tartósabb (szerintem), mint az olajfesték...

2013. máj. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ebben reménykedtem, hogy mégsem valai vízfesték ami később lekopik.

Igen, én is jobban szeretem, itthoni szoktam használni erre-arra, de ilyen nagy felületet még nem festettem vele, sőt olyan felületet sem ami tisztítást igényel, ezért féltem kissé tőle.

De akkor amint jó idő lesz nekikezdek az asztalkának .-)

Köszi:-))

2013. máj. 26. 14:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Én például a garázsajtót festettem vízbázisúval először. Bementem a festékboltba, mondtam hogy mit szeretnék, és azt ajánlotta. Szépen fed, és évek óta kiválóan tart. Pedig kültéren van. Egy festékboltban biztos segítenek kiválasztani az asztalnak való festéket.
2013. máj. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ott segítettek is, zománcfestéket adott a nő. Nem is lett vona ezzel baj, felkentem a fa asztalra és komolyan mondom h.á.ny.ás ahogy kinéz, le kellett csiszolnom az egészet, még nem végeztem.

És ekkor jutott eszembe, hogy van nekem egy csomó fehér vizesbázisúm, de mint írtam nem használtam még strapabíró felületre, csak régi fa cuccokat újítgattam fel vele, ezekre megfelelt, sőt a legtökéletesebb festék amiverl valah találkoztam, de nem mertem rákenni egy mindennapos használati tárgyra, ami ugye hozzáteszem a gyereké, azon eszik (mint a malac) szóval eléggé bírnia kell a gyűrődést a festésnek.

2013. máj. 27. 13:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Akár le is lakkozhatnád. Vagy lekened vízbázisúval, utána meg lelakkozod. És akkor elég strapabíró lesz.
2013. máj. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, a lakkra én is gondoltam, de akkor nem lesz matt...mondjuk valamit valamiért:-)
2013. máj. 27. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!