Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri gyorsházat építeni?

Megéri gyorsházat építeni?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy érdemes -e belevágni egy ilyen könnyűszerkezetes "gyorsház" felépítésébe? Árban elég kecsegtető, és jókat olvasok róla, de túl szkeptikus vagyok ahhoz hogy ezeket bevegyem mert akkor mindenki ilyet építene. Szóval van valakinek tapasztalata esetleg? Miért jó vagy rossz?
2009. okt. 6. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Én már laktam ilyenben. Mint egy kartondoboz. Manapság szigeteléssel már sok mindent meg lehet oldani, de én maradnék a jól bevált téglánál. Persze, jobb mint a híd alatt...
2009. okt. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is laktam ilyenbe és szavam se lehet rá.Mi meg voltunk vele elégedve.Pedig a férjem ha nem is szakértő, de hozzáértő.
2009. okt. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ÉME engedélyes, új technológiás 90 nm-esben lakunk.

Bámulatos.

A kartondobozos válaszoló valamilyen ősrégi technológiában lakhatott.

a mostaniak igen szuperek.

A hőtartása utánozhatatlan. A klímája kiváló, szigetelésük zajra, hőre nagyon jó.

Ahol nehéz tárgyat akarsz felfüggeszteni kérj stáflit.

A téglás szomszédaink a csodájára járnak .

Nagyon tetszik nekik.

2009. okt. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért vélik, hogy rossz, mert hazánkban a tégla a hagyományos építési mód és a könnyűszerkezetes újkeletű, ezért tapasztalat híján ha eladásra kerül a sor, áron alul veszik csak meg.

Ilyeneket adnak elő kifogásnak pl-

- földrengés ( földrengésbiztosabb, mint a tégla)

- Gyúlékony és ha a téglaház kiég a falak állni fognak .

Igen valóban örülhettünk a négy szenes falnak, hogy megmaradt.

Nem bírnak el nehéz tárgyakat a falak. Valóban. Rézágyút nem tanácsos a falra tervezni. Megoldás a megerősítés.

A többi dolog, hogy kong, meg rossz a zajszigetelése egész egyszerűen nem igaz.

Előnye viszont nagyon sok van.

Tanácsolom olvass utána a neten.

Szerintem nagyon szépek, tartósak és roppant gazdaságosak.

Ha nem eladásra tervezel, hanem hosszas benntlakásra bátran vágj bele.

2009. okt. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És mennyiből jön ki egy ilyen ház? És mekkora?
2009. okt. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2008 évnek megfelelő aktuális szerződéskötési állapotot tudok mondani.

89 négyzetes 12 négyzetméteres burkolt terasszal, burkolt fedetlen gépjárműbeállóval, fehér nyílászárókkal, radiátorfűtéssel, BRAMAC DUNA cseréppel, aluszínű bádogozással 14.500.000.-ft. volt, plusz telek. Kerítés, egy oldalról volt benne az árban, amelyik a kötelező. ( baloldali) Utcafront kerítése a mi feladatunk önerőből.

Csempét, járólapot, szanitereket, csapokat a gyártó-kivitelező által meghatározott négyzetméter áron tudta be az árba. Ha mi más fajtát, típust választottunk a különbözetet álltuk.

Minden kivitelező más és más. Javaslom konkrét árajánlatot kérj több helyről is.

Mi független építési ellenőrt is felkértünk, hogy ellenőrizze a technológia betartását.

Ha ezen túlmenően érdekelnek konkrétumok priviben szívesen válaszolok a kérdéseidre.

2009. okt. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocsánat elfelejtettem mondani, hogy a miénk még négyzetméter áras volt és nem érdekelte a kivitelezőt pl. hány db.belső nyílászáró van benne. Ezen változtatni kényszerült az időközbeni áremelések mellett egyidejűleg. Ez némiképpen további felárat jelenthet.
2009. okt. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!