Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hova, hogyan, merre? Pestiek...

Hova, hogyan, merre? Pestiek segítségét várom!

Figyelt kérdés

Pécsi lakos vagyok,de nem szeretek itt élni. Fel szeretnék költözni Budapestre.Pécsen soha semmi nem történik.

Melyik kerültek,lakóterületek lennének nekem legmegfelelőbbek?

Viszonylag azért új építésű helyre szeretnék menni,a WestEndhez közel,tehát teljesen a belvárosban.

Itt Pécsen most irodában dolgozom,havi 150 ezerért + a szomszéd kislányra vigyázok hetente kétszer,az úgy havi 20 ezer. Egész havi bevételem 170 ezer. Szüleimmel élek,ők nem engedik,hogy akár egy fityinget is fizessek nekik,így már ez is kezd kellemetlen lenni.170-ből húszat elköltök azért,mert azért mégse lakjam ingyen itt,így néha bevásárolok. Megspórolt pénzem egymillió forint. Pesten egy kis garzonra gondoltam. WestEndben lenne munkám,van egy OKJ-s cuccom,ruhabolti eladó. Van 1 év tapasztalatom,WestEndben van a Bershkában ismerősöm--> Betudna szervezni. Kivennék egy kis garzont,spórolgatnék mondjuk ötmillióig,és vennék hitelre egy 2 szobás lakást szintén a WestEnd közelében.

6.kerület jó környék? Nekem az lenne a jó,mert ott van a WestEnd.

Pestiek segítségét kérném a lakóhely,illetve munkaügyben.

Másik kérdés,hogy mernétek-e kitörni a kisvárosi életből?

Köszönöm a válaszokat.

U.I: A biológiai órám is ketyegtet,24 éves vagyok. Férj nélkül.


2013. jún. 3. 12:03
 1/5 anonim válasza:
Én a helyedben az V.kerületben nézelődnék (úgymond banknegyed), a VI. kerületben sajnos sok utca nem túl biztonságos, plusz a Nyugati pályaudvar sem egy életbiztosítás (főleg sötétedés után). Az V.ker közel van, be van kamerázva szinte az egész, esetleg a XIII. ker. még ami szintén nincs messze. De ha csak a munkahely-lakás között közlekedsz, akkor bele lehet vágni egy VI. kerületi lakásba.
2013. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A 6. kerület egész jó környék, ott én is szívesen kivennék lakást, valahol a körúton belüli részén. Vannak arra új építésű lakások is, csak elég drágán. Arra figyelj ha lakást bérelsz, hogy minimum 2. emeletit vegyél ki. Ha 170 ezret fogsz keresni, abból kb. 90-100 ezer el fog menni albérletre, ha egyedül veszed ki. Mondjuk ha nincsenek nagy igényeid, akkor tudsz így is félretenni egy nagyon keveset.

Ami még jó lehet neked lakásügyileg: József Attila lakótelep(békés, viszonylag olcsó környék, max 25 perc alatt bentvagy a Westendben), vagy a Műszaki Egyetem környéke(Lágymányos, elég jó és visoznylag olcsó környék, 4-6-os vilivel ott vagy 25 perc alatt)

2013. jún. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a kisvárosi élet után sztem megőrülsz a 6. kerület zajától rövid távon.

inkább valami olyan helyen keress lakást ami a kék metró vonalán van, azzal ott vagy a venyóban hamar, de mégsem olyan nagyvárosi, nyüzsis környezet. az embernek kell a megnyugvás a nagy élet után.


A József A. lakótelep nagyon szép, barátságos, zöld, és csendes. van egy halom bolt, és metróval bárhol ott vagy 20 percen belül. született pestiként nem költöznék a 6ba, pécsiként meg pláne nem.

ja, meg a belvárosban sokkal drágábbak az albik mint kijjebb. ha valóban félre akarsz tenni, akkor tedd félre a westend mániádat. hamar kiismered a várost, nem muszáj a munkahely mellett lakni.

2013. jún. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Egyetértek az előttem hozzászólókkal, pesten belül metróval gyorsan eljutsz bárhová, én még ajánlom a felsoroltakon kívül a XIII. kerület normálisabb (északi, duna plaza környéke) részeit is, relatíve olcsóbban kapsz albérletet, plusz hamar eljutsz metróval a westendhez.
2013. jún. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En nem mernek kitorni .... mostmar
2014. jan. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!