Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tényleg kell a rengeteg...

Tényleg kell a rengeteg felszerelés egy optimálisan működő, vegyestüzelésű kazánon alapuló fűtésrendszerhez?

Figyelt kérdés

Adott egy ház, 100 m2, emelet nélkül.

Ha az ember megkaparja a kazántéma felszínét, akkor arra a következtetésre jut, hogy elég egy elegendő teljesítményű és hatásfokú vegyestüzelésű kazán, a hozzá tartozó kémény és egy keringető. Pont. Ha viszont jobban beleásunk a dologba, már jönnek a kiegészítők, persze rengeteg pénzért: puffertartály, laddomat, iszapleválasztó, légleválasztó, füstcsőtermosztát és még néhány kisebb kiegészítő. De valóban szükség van ezekre, vagy a gyakorlati életben ez csak a rendszer bonyolultságát növeli? Sajnos a neten csak az említett eszközök reklámanyagával lehet találkozni, de nincsenek valódi emberek valódi véleményei, tapasztalatai.


Megköszönném, ha valaki adna egy kis felvilágosítást a témában, mert nem mindegy, hogy mennyit költ az ember az egészre, ha egyébként kevesebből is ki lehet hozni majdnem ugyanazt a hatékonyságot.



2013. jún. 19. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezeket a kiegészítőket a kazánok optimális működésére ill.

megóvása érdekében találták ki.

2013. jún. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekünk van a kazán a tágulási tartály,puffer,2 keringető,automatikus légtelenítő vagy mi,meg biztonsági szelep és pont.... tavaly lett csináltatva az egész és hát 1,6 millió körül volt az egész rendszer és ajánlotta a fűtésszerelő a termosztatikus keverő szelepet ami kb 20000 ft lett volna,de a nagyon kell kérdésünkre azt válaszolta,hogy nem szükséges így azt kihagytuk.

Nos miután kb végig kínlódtunk a telet a kazánnal együtt jövőhónapba nem sima keverőszelep hanem pénzt nem sajnálva laddomat lesz berakva.Jelenleg ott tartunk,hogy áramszünet esetén futás a kazánhoz...de a laddomattal ugye ez nem gond mert cirkuláltatja a vizet.Mondjuk a hosszan tartó váratlan áramszünet kellemetlen következményeit kivédve egy kályha is van a ház központi részébe bekötve.

2013. jún. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mi volt a baj a kazánnal laddomat nélkül?
2013. jún. 19. 11:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahol lehetett ott alul mennek a fűtés csövek és nem szigeteltük le és a házon sincs szigetelés és azért eléggé hűlt így a víz + nagy L alakú a ház szóval a visszatérő azért eléggé lehűlt és így a tartályt is hűtötte + a kazánt is szóval eléggé nagyon kellett pakolni a kazánt,hogy a megfelelő hőmérsékleten menjen a kazán.Meg hát elég kitartó munka volt mire reggelente legalább 20 fokkal följebb nyomtuk a tartályba a vizet... egy keverőszeleppel ez mind könnyebb és tömni se kell folyamatosan a kazánt.A tartályt lényegébe azért vettük mert én hőfokszabályzót akartam a radiátorokra,de tél közepén már úgy voltam vele,hogy kiszedetem és esővíz tárolónak fogom használni mert tényleg utáltam az egészet és anélkül kevesebb fából melegebb lett volna.Majd felvilágosítottak minket részletesen arról,hogy mire is jó a keverőszelep és azzal már a puffer is élvezhetőbb lesz.Mivel bentre bőven elég csak a radiátor ezért a csöveket leszigeteljük (nincs jelentős ára a szigetelésnek rá) nincs szükségünk arra a hőre amit lead cső.Amúgy nem árt szigetelt puffert vagy profi házi módon leszigetelt puffert venni vagy csinálni.
2013. jún. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ, bevallottan nálam a költséghatékonyság elég fontos. Az egészet azért indítottam el, mert a jelenlegi vegyestüzelésű kazánnal reggel a hőmérséklet lement 15-16 fokra is, ami élhetetlen volt, és zabálta a fát így is.

Először egy puffertartállyal indult a dolog, aztán arra kellett szigetelés is, laddomat a visszatérő melegítéséhez, ehhez kéménytermosztát, iszapleválasztó a laddomat védelmére, légleválasztó a rozsdásodás ellen, végül már majdnem háromszorosánál tartunk az eredeti költségeknek.

Nem vagyok spórolós, ha indokolt és kihagyhatatlan dolgokról van szó, de az egész rendszer egy rejtély nekem, mert csak a gyártók elmondására hagyatkozhatok.

2013. jún. 19. 12:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg sok minden kell.Én zárt rendszerűt csináltattam amibe csak keringetővel fordul meg a víz. Majd átalakítottam mert nekem nem szimpatikus hogy ha nincs áram akár fel is robbanhat a kazán ha nem nyit ki a lefújó szelep.Így most nyitott és áramszünet esetén sem kell félnem.Őszintén megmondva sok olyat írtál ami nekem nincs és méb is működik a rendszerem.Nincs puffer tartályom és laddomat-om se amiről egyébként azt se tudom mi.És ezek sincsenek :iszapleválasztó, légleválasztó, füstcsőtermosztát.Bár azt nem tudom ezek mennyire növelik a hatékonyságot de szerintem nem feltétlen szükséges mivel nekem nincs és még sok mindenkinek sincs még is fűtünk.
2013. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Megint beleütköztem abba a problémába, hogy valaki szerint ez lényeges, míg valaki szerint anélkül is minden oké. Gyanítom, hogy a külső hőszigetelés meglétének és minőségének is sok köze van a dologhoz.

Nekünk az említett keringetős rendszer nem vált be, mert csak addig volt jó idő(akár 26 fok is), amíg a kazán üzemelt, amíg raktuk rá a rengeteg fát. Miután a keringető lekapcsolt(éjjel, amikor már nem raktuk a kazánt), pár óra alatt lement a belső hőmérséklet 15-16 fokra is, amit utána kínkeservesen lehetett csak feltornászni.

Az igaz, hogy nincsen külső nikecell hőszigetelésünk, de minden nyílászáró műanyag és jók a radiátorok.

2013. jún. 19. 12:44
 8/8 homo ludensz ***** válasza:
2 éve vágtuk ki az udvarra a kétaknás dunavecsei lemezkazánt és minden hozzátartozó vas csövet és a régi radiátorokat is. Most egy öntvény kazánunk van egy keringető szivattyú meg egy kb.50 l-es zárt tágulási tartály. Minden rézcsővel van vezetve a legnagyobb átmérője 22 mm. Mivel eltolt szintes a ház így a fenti csöveken ott vannak a légszelepek a legmagasabb ponton. A kazán mögött a csőre simuló érzékelő kapcsolja a szivattyút nekem 40 foknál indul alatta leáll.Csak hulladékfával tüzelünk de minden konyhai hulladékot is elégetünk.Ehhez képest rémálom volt a régi falánk kazán és a sok vascső.
2013. aug. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!