Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyetemistaként kollégiumba...

Egyetemistaként kollégiumba vagy albérletbe költöznél?

Figyelt kérdés
Budapestre és Szegedre is jelentkeztem, szóval főleg erre a két városra jelentkezik a kérdésem.

2013. júl. 1. 14:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
én Szegedre járok és albréletben lakom
2013. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
En az előző felévbe voltam ilyen helyzetbe es gondolkodás nélkül albérletbe mentem.
2013. júl. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Albérletre nem volt pénzem, kollégista voltam 4,5 évig, a végén a barátommal költöztem össze albérletben, a másik szobában a unokatesója lakott a nőjével (meg mindenféle felhozott p*csával), utáltuk egymást, mindig keresztbe tett nekünk. Úgyhogy ha már albérlet, akkor válogasd meg kivel laksz.

Koliban is lehet szobát cserélni, de ott nekem sosem volt gondom senkivel.

Én szeretek egyedül lenni, emiatt jó lett volna egyedül egy szoba.

A koliban viszont nagyobb az élet, jobban segítenek, nem kell annyit takarítani sem - mint egy ismerősöm kifejtette ő megvan a kisszobában, nem kell neki vizesblokk sem, mivel így a kinti wc-t a takarítónő pucolja, a hotelszobásoknak meg maguknak kell.

2013. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A kollégium nagy buli!

2 hét után ölnék. Kizárólag az albérlet biztonságos, már ha valakinél megeshet hogy nem tűr többet az ingerküszöbe egy idő után és enyhén pszichopata hajlamai vannak.


De egyébként tényleg nagy buli lehet a koli, annak aki be tud illeszkedni.

2013. júl. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
Én Nyíregyházán tanulok, volt mindkettő. Mindkettőnek más az előnye, hátránya. De mindkettő szerethető és utálható is, lakótársfüggő (is). Bővebben is kifejthetem ha szeretnéd a két "lakóhelyet", csak így hosszú lenne és nem tudom mire vagy kíváncsi pontosan :)
2013. júl. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk Bp egyik legbulisabb kollégiumában éltem a boldog kocka életem, a szobatársaimmal néha megittunk egy bort vagy kiköltöztünk a koliba tortát sütni, egyébként nem zavartuk egymást.

Elsőévben jártam le jobban a kolis büfébe (kocsmába), utána már a kollégiumi napok alkalmával is talán 1-2 koncertre lementem aztán mentem fel tanulni, vagy tétmeccset lőni.

+1: a kolihálón több cuccot megtalálsz, mint bármelyik torrentoldalon :D

2013. júl. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
A kollégium egy jó 20 000 forintal olcsóbb havonta, szóval sokkal jobban megéri+ ba nem kell takarítanod a szaros wc-t mások után, mindig van aki segítsen ha van olyan tanulnivalód amit esetleg nem tudsz, nem értesz. Hogyha másnapra le kell adnod valami beadandót, és nagyon el vagy akadva benne, egy sörért többen sietnek segítségedre.... sokkal jobb a koli hidd el nekem :) Az albérletben is ugyanúgy együtt kell laknod valakikkel , ott sem lehetsz egyedül soha, semmi nem szól az albérlet mellett.
2013. júl. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Az albérlet eszerszer jobb. Nincs folyamatos hangzavar mint a koliban, nem kell 2-3 emberrel egy szobában laknod. Nem csórják el a kajád, 30ezerből kijön, sőt ez már a középkategória, erkélyes szobával, tv-vel internettel mindennel együtt. A szaros wc-t nem kell más után takarítanod itt se (én már 3 éve lakom albérletbe és szaros sem volt, mert mindenki kultúrált meber és mint otthon is, kitakarítja maga után).

Van saját kádat/zuhanyzód, hűtőd stb.


Most nem azért, de nekem kb. 10 percembe tellik innen bemenni a központba és 20ezer kocsmát keresni vagy beülni vhova. Meg egy lakóövezetben kb. 30 csoporttársam lakik (nem beszélve, h a lakótársam is az), szóval beadandó meg leckeprobláma megoldva.


Ha akarom, akkor egyedül leszek, mert feltalálták már az ajtót, a szobámon meg nem kell osztozkodni.


Akkor hozok fel pasit magamhoz, amikor akarok, nem kell a szobatársakkal megbeszélni, h húzzanak már el onnan (volt olyan barátom, aki koliban lakott, borzalmas volt ezt megoldani nála.


A koli annyiba kerül, amilyen állapotba van. Szegeden pl. a károlyi lepukkant, de oda mindenkit felvesznek, nem is drága (kb. 10ezer), vannak ilyen diákszállók, ahova átlagot is néznek stb-t, de az hasonló mint a koli, csak kint van a város szélén a p.csába, de ez meg drága (kb. mint egy albérlet).


Szóval elég sok minden szól az albérlet mellett

2013. júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
El vagy tévedve barátom :) BME Kármán kolija full extrás és csak 10k. 2-en lakunk egy szobában, hogyha nem tudsz kibírni valakivel egy félévet akkor nem vagy túlságosan életképes. Azt a +20k-t mert simán eltehetnéd nyárra vagy akármire de te tudod... meg amúgy is kimaradsz sok mindenből ha nem kollégista vagy.
2013. júl. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Az albis lány mellett szólnék - én mint egyetemen szenvedő, jobbnak érzem hogy kimaradtam bizonyos felejthetetlen élményekből. És el tudom képzelni hogy van még ember aki hasonlóan van ezzel.


Különbözőek vagyunk.

2013. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!