Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet légteleniteni zárt...

Hogy lehet légteleniteni zárt rendszerü fütés radiátorait? Van automata légtelenitö is de nem szuszog. A csövek melegek, csak a radiátorok langyosak.

Figyelt kérdés
2009. okt. 16. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen radiátor? Régi Radal típusúak vagy pedig ezek az új aluradiátorok? A légtelenítőnek annyi. Ha Radal típusú, akkor egy vízpumpafogóval lazítsd meg a felső hollandit amin kiáramolhat a levegő. Ha aluradiátor, akkor pedig a kötéssel szembeni oldalon, alul egy dugó van a radiátorban, felül pedig egy fehér légtelenítő. Fogsz egy csavarhúzót és kilazítod, jönni fog a levegő. Ha kijött visszacsavarod. Arra figyelj, hogy csak picit lazítsd meg, maximum 2 kört, nehogy kiessen belőle a csavar. Ha még kell segítség akkor írj, akár pirivibe akár ide.

Egy fűtésszerelő.

2009. okt. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi. radal tip. az also hollandin probálkoztam.azon nem jo,muszály a felsön?
2009. okt. 16. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, mivel a levegő mindig felfelé száll. Tehát ahhoz hogy kiengedd az összes levegőt, felül kell légtelenítened. Mert alul van egy kevés víz, a többi felül pedig levegő.
2009. okt. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

zárt fűtésrendszer legfelső pontján ( fszobai törölközőszárító fűtőtest) légtelenítettem csavarhúzóval, de nem tapasztalok változást, a lakásban ez az egyetlen fűtőtest, ami hideg marad.

Először talán túl sok vizet engedtem ki a légtelenítő szelepen ? Folyt bőven és a lakásegyedi kazánnál visszatöltöttem, hogy a nyomás a normál intervallumban maradjon.


Kinyitottam másik radiátornál is egy kicsit, amíg pár csepp víz megjelent, de az után sincs javulás, a fürdőszobai hideg marad.


Mit csinálhatok rosszul a légtelenítésnél ?

2011. nov. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!