Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha választani kellene két...

Ha választani kellene két lehetőség közül:Tanyán lakni, gumicsizmában állatokat gondozni jópénzért vagy BP-en lakni minimálbérért gürizni, ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Itt bővebben kifejtve: 1. Tanyán lakni, gumicsizmában kecskéket, teheneket, malacokat gondozni havi 200ezerért.


vagy


2.Budapesten lakni, egy átlagos üzemben havi 85 ezerért egy átlagos munka.


Melyiket választanátok?



2013. júl. 6. 19:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
29%
Én a várost, de nem 85 ezerért. Ennyiért fel se kelek reggel.....
2013. júl. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1@.


Azt hittem azt fogod írni: 4evőr gumicsizma/malac 200 ezerért!


Egyébként én is Budapestet választanám! Még ha 85 ezerért is, egyszerűen elokádnám magam a vidéktől! (bocsánat, ha őszinte vagyok! )

2013. júl. 6. 19:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a tanyát választanám, mert nagyon szeretem az állatokat. Meg 85 ezerből nem is tudnék megélni.
2013. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tanyára semmiképp nem mennék.
2013. júl. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4 es válasz. Miért nem mennél tanyára? Mondjuk a 200 ezerre rátennének 50 ezer Ft prémiumot is! Akkor sem?

Pedig jó a vidék, sok malac, tehén, vályogtető van.

2013. júl. 6. 20:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem, semmiképp. Nem tudsz annyit fizetni. Városi patkány vagyok, az állatkertben a simogatóban is csak kívülről nézem a kecskéket.

Nem nézem le azt a munkát, sőt nagyon is kemény meló az állatok gondozása, de nem nekem való. Másnak meg a városi élet nem jön be...

2013. júl. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyiket sem !


Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai , de szerintem egyik sem jó megoldás !


Állatgondozásért nem fizetnek 200 ezret ( kivéve talán ha te vagy a tulajdonos ) , ha meg véletlenül mégis , akkor az a tanya a semmi közepén lesz és a meló reggel hattól este hatig tart ...

Budapesten sok lehetőséged van , ha ügyes vagy és dolgozol többet is összehozol 85 ezernél ,de ha csak lébecolni akarsz , akkor 80 ezerért olyan helyet is találsz...

Amíg fiatal vagy , addig Budapest remek hely , de pár év után az embernek elege lesz belőle , van munkalehetőség , szórakozási lehetőség , de nagy , büdös , zajos , rossz a közlekedés , tele van hajléktalannal és romákkal , akik téged akarnak kirabolni...


Én igazán egy nyugodt faluban laknák az ország nyugati részén( vagy BP. 30-40 km . - es vonzáskörzetében , egy kisvárosban ) , ott lehetne állatokat tartani , nyugalom is van, a közszolgáltatások elérhetőek ,az ingatlanok nem olyan drágák , 20-30 km. - re város is van , közösség is van , persze kérdés , hogy munka van e....

2013. júl. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahogy már valaki pedzegette, ha már 200-250 ezres fizetést kapnál tanyán állat gondozásért, akkor nem a ganajozó lennél, hanem a góré, ami azért cseppet hálásabb feladat. :)

Ezt eltudnám viselni. Azért ma már egy tanya sem feltétlenül olyan mint régen. Erre felénk van olyan, ami 5 km-re van a nagy várostól, gyönyörű nagy villa, hatalmas hátsó telekkel, földekkel és állattartásra alkalmas helyekkel, vagy 500 disznóval, amit vágásra nevelnek persze. Ilyen körülmények között azért eléldegélnék, ha nem nekem kéne 4-kor kelnem etetni őket meg takarítani. :)


Budapesten pedig nem élnék 85 ezerért, egy albérletre sem elég, nemhogy egyebekre. Akkor inkább kisvárosban robotolok ennyiért, ott talán kijövök belőle, ha nehezen is. Ergo egyik megoldást sem látnám ideálisnak.

2013. júl. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7 és 8 válaszoló!


Tökéletesen egyetértek veletek! Ilyenek a korrekt válaszok! Le a kalappal előttetek!


Ezzel a kérdéssel csak a falu és a Főváros közti elkötelezettséget választási lehetőséget, identitást akartam felvázolni! Ezekkel a pénz összegekkel csak a ragaszkodást és a pénzkérdés szembe állításával akartam összehozni, hogy vajon mi számít jobban?


Persze a valóságban, gumicsizmás munkáért nem adnak 200 ezret és Pesten valószínű 85 ezernél többet fizetnek!


Van, aki vidéken érzi jól magát és van, aki Pesten!

Egy vérbeli vidékinek hiába mutatjuk éjszaka a Nagykörutat, ő a tyúkokat etetné otthon.

Vagy egy pestinek hiába mutatjuk, hogy megellik a tehén, milyen jó pénzt hoz majd, ő metróval szeret utazni Pesten.

2013. júl. 7. 11:29
 10/11 anonim válasza:
Ha meg nincsen iskolas gyereked, akkor lehet a Tanya, gyujtogetes, utana a varos.
2013. aug. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!