Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az ilyen házakat milyen...

Az ilyen házakat milyen szakemberek építik fel?

Figyelt kérdés

szakemberek alatt ács, kőműves, burkoló-t értem.

végülis ha meglenne egy ilyen ház terve, akkor felépíthető, nem? ez is falakból, ablakokból áll, és ügyesburkolásokból, szines tetőcserepek stb.

[link]



[link]



2013. júl. 13. 09:51
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
Szerintem ilyen híres szakemberek építik fel azoknak aki meg tudja fizetni az árát
2013. júl. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Semmiben nem különbözik a megépítése egy egyszerűbb hagyományos szerkezetű háztól, annyi, hogy igényesebb anyagokat használnak. Bár az első képen lévő annyira nem is felső kategóriás, de tény, hogy nem is a legolcsóbb igénytelen megoldásokra törekedtek.

Hogy milyen szakemberek, ezt hogy érted? Soroljam fel a szakmunkásokat? Egyébként az ilyen házakat általában generálban tervezik és kivitelezik, direkt erre specializálódnak egyes irodák összeszokott csapattal, azért tudják ezt a minőséget hozni.A Stepdesignt ismerem is közelebbről, tényleg szépen építenek.

Azzal, hogy megszerzed egy ilyen ház tervét még nem sokra mész, ezt én is megrajzolom neked. Viszont minden ház egyedi, ezek nem olyanok, hogy ráböksz a térképre és ledobod őket valahová. Fontosak a talajmechanikai tényezők, a tájolás, a területre jellemző előírások. És fontos, hogy ki csinálja, nem minden csapatnak van meg erre a megfelelő technológiája, szakmai háttere.

2013. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 TappancsMancs ***** válasza:
Az első 2vel egyet értek de azért hozzátenném, hogy aki eléggé ügyes az egy ház felépítéséből nagyon sok mindent meg tud csinálni. Mert van bizony aki egyedül és pár baráttal megépíti. Azt persze én is tudom, hogy szakembereknek gyorsabban megy minden, más az ha 10-20 éve egy dolgot csinál valaki. Viszont ma már nagyon sok mindennek utána lehet nézni mit hogyan kell megcsinálni. Ettől még lesznek olyan dolgok amiket mindenképpen szakemberre kell bízni, mint a ház szakszerű statikailag és szabályzatok szerinti megrajzolását. Az elrendezést már lehet sajátból átadni a tervezőnek, bár nyilván tud javasolni jobb megoldásokat bizonyos dolgokra. Szóval ha valaki tényleg nagyon alaposan utánanéz, hogy is kell pl falat építeni, de mindenben és eléggé talpraesett és gyakorlatias és tanulékony és eléggé precíz is, akkor csinálhatja maga is. De akkor lényegében ki is kell képezze magát annyira minden részletében. Vannak akik még élvezik is ezt, más hallani se akar róla.
2013. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 TappancsMancs ***** válasza:
Hozzáteszem a ház statikája biztonsági okokból is nagyon fontos, de ha falak és tető fent van onnantól már inkább érdemes ezt kezdeni. Vezetékek bekötése még igényli a szakértelmet pl villanyóra gáz meg meg veszélyes és ilyenek. De ha be van vezetékelve azt már lehet saját kezűleg bevakolni, csaptelepet bekötni, vakolás, burkolás, festés, ajtók ablakok berakása... De azt fontos benne hogy ezek még egy gyakorlatias és talpraesett embernek is nagyon ! időigényesek mire ezeket mindet leinfózza megtanulja mit hogyan kell! Aztán ott a precizitás amit még szakemberek se szeretnek.
2013. júl. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Szerintem sem nagy durranás ezeket megcsinálni, de végülis egy nem pályakezdő profi ács, szerintem simán kifundálja hogyan oldja meg a tetőt pl, külsőleg csili-vili házak ezért van az a hűűhaa! meg ha direkt erre specializálódnak nyilván akkor minden egyes embernek megvan a maga specialitása, annyi a különbség hogy nem a megszokott formákat építik ki, de attól még meg tudják építeni!


itt van ez: [link]


ha elemenként nézek rá, akkor ez is áll téglákból, az oszlopok megint csili vilik kívülről, de belül ott is valami tégla féle lehet, az ablakok az épületasztalos, aztán jön a hidegburkoló, ács.. csak kell egy konkrét terv amivel lépésről lépésre lehet haladni és kész az 500milliós luxus ház..

2013. júl. 13. 12:32
 6/40 A kérdező kommentje:
Na ebben van a nagy pénz!
2013. júl. 13. 12:33
 7/40 TappancsMancs ***** válasza:

Azért elég nagy szórással mutattál két házat. Az első ízlés kérdésében valahol középen helyezkedik el, a második meg valóban ízléses, leszámítva azt ha valakinek nem tetszik ez a mediterrán stílus. Ami hajmeresztő különbség hogy a magyar ház jóval kisebb mint a másik. Az oldalon 220 m2 ott van, a másiknál nincs csak egy kép ha jól láttam. Aztán a két ház túloldali részét, méretét sem látjuk ezekből se a kertben az épületrészeket. A mediterrán ház középső fő részének a fele is jóval nagyobb a magyar házéhoz képest. Belmagasságai is nagyobbak és valószínűleg a túlsó oldalon is sokkal nagyobb még. Szóval a mediterrán villa középső fő szárnya is 3-4 x ! akkora mint az első ház egészében és annak még a puszta anyagköltsége is nagyon sok lenne nekünk. Gondolom nektek is. :P


[link]

2013. júl. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 TappancsMancs ***** válasza:

Ez arányosabb:

[link]

2013. júl. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 TappancsMancs ***** válasza:

Nagyjából egyet is értek veled de a szavaidból úgy tűnik nagyon lebecsülöd elsaccolod IS a dolgot.


"egy nem pályakezdő profi ács, szerintem simán kifundálja hogyan oldja meg a tetőt pl"


Egy profi ács az valóban jó alap erre.


A "kifundálja" a tető szerkezetét az már nem gyakorlatias ebben az lenne a sima barkácsolás! Az más az nem szakszerű munka.


Ha valóban érdekel a dolog mindennek nézz utána és azért mert mindent emberek csinálnak és más is meg tudhatja csinálni még ne becsüld le a szakértelmet, szakszerűséget és az eddig rengeteg ember által kidolgozott mindenféle megfelelő megoldásokat.


Egy tető szerkezetét csak úgy kifundálni az se nem biztonságos se nem gyakorlatias hozzáállás. Akkor tanuld meg mindet és valóban meg is lehet.

2013. júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 TappancsMancs ***** válasza:

"és kész az 500milliós luxus ház."


Erősen kétlem, hogy egy 500m-ós háznak az anyagköltségét ki tudd fizetni. Nézd meg mekkorák az 500m-ós házak nálunk és annak mennyi anyag kell. Több realitásérzéket.

2013. júl. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!