Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mekkora teherbírása van egy...

Mekkora teherbírása van egy átlagos emeleti padlónak?

Figyelt kérdés

Családi házban lakok, a szobám a tetõtérben van. A házunk kb. 40 éves. Sok embernek van valamitõl fóbiája, nekem a "leszakadás, beomlás" stb. a legnagyobb félelmem.

Elég vaskos, nehéz bútoraink vannak és hihetetlen, de nem érzem magam biztonságban. Tudom, hülyén hangzik, de ezt nem tudom legyûrni. Arra lennék kíváncsi, hogy kb. mennyi súlyt bír el egy szimpla padló? Normális gerendák, parketta, sima padló.

Esetleg valaki tudja-e, hogy hány m² a padló terhelése? Sõt, egy panellal való összehasonlítás is nagy segítség lenne.


Elõre is köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 14. 17:56
 1/2 A kérdező kommentje:
* hány kg/m² (fent elírtam)
2013. júl. 14. 18:26
 2/2 anonim ***** válasza:
500 kg /m2 legalább. Én amikor építkeztem 5-6q volt 1 raklap tégla és azt simán felraktuk a gerendákra /födémre, 10 db egymás mellé, és bírta ,ez 100% -ig igaz. Ez E gerendás födém, a paneles födém még többet bír.
2013. júl. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!