Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem birom ezt a meleget mivel...

Nem birom ezt a meleget mivel hűthetem le a szobámat?

Figyelt kérdés
2008. jún. 25. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nappalra sötétíts be, lehetőleg valami világos de vastag szövettel. Szerezz be egy spriccelőt (Mint az ablakpucoló flakonfa, vagy mint amivel növényeket szokták fújni) és azzal párásíts, és fújd be estére a függönyt is. Este 10 óra felé nyisd ki az ablakot, hogy bejöjjön a hajnali viszonylag hűvös levegő, de amint besüt a nap, sötétíts be újra.

Én még szoktam egy olyat is, hogy nedves kendőt terítek a hátamra, a nyakamra. Illetve naponta néhányszor letusolok csak vízzel, és a lábamat meg a karomat nem törlöm meg, így ahogy az párolog, hűt. Jó ha van a kádban hideg víz, néha belelépsz, leülsz a kád szélére, átmosod a lábad, aztán vizesen rohangálsz a lakásban, az is hűt.

Fontos! Az emberen a csukló, boka és a tarkó a hőközpontok, ezeket érdemes hűteni. Köthetsz egy nedves kendőt a bokádra is, de érdemes inkább csak benedvesíteni.

A szobát csak sötétítéssel tudod hűteni, de ha magadat is hűtöd, valamivel jobb.

Anyukám meg arra esküszik, hogy a tévét úgy nézi, hogy egy lavór hideg vízben van a lába...

2008. jún. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ngayon jókat írt az előttem író.Nálunk állandóan megy a ventillátor.Tudom hogy csak a meleg levegőt forgatja, de legalább jár a levegő.A lényeg hogy tényleg sötétíts be és ajtók ablakok zárva legyenek napközbe, éjjel pedig ha teheted mindent nyiss ki.
2008. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én is így csiálom.Éjjel minden ajtó ablak nyitva,és a ventillátor az ablakba van rakva, hogy hozza be a hűvös levegőt.
2008. jún. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
69%
Klímánál nincs jobb megoldás. Mi tavaly szereltettük fel, és nagyon meg vagyunk vele elégedve. Ennél nincs jobb.
2008. jún. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Klímától nekem rögtön fáj a fejem, migrénesnek nem jó. Na meg pörgeti a villanyórát mint az állat, és ha kimész a lakásból szakad a víz rólad. Én ma azt csináltam, hogy egy megfagyott ásványvizes palackot raktam a ventilátor elé:)))
2008. jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
és az a lényeg, hogy nappal, amikor kint felmelegszik a levegő, semmiképp se nyisd ki az ablakokat (sokan azt hiszik kintről jó levegő jön be, pedig ha bejön valami, akkor az meleg)! nálunk ilyenkor is jó hűvös van a lakásban, mert délelőtt a NY-i oldalon nyitjuk ki az ablakokat, a K-in becsukjuk és besötétítünk. dél körül becsukunk a NY-i oldalon is. este ki lehet nyitni, hogy járjon a levegő. mi ezt szoktuk csinálni, és beválik:)
2008. jún. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Nem igaz, hogy a klíma NAGYON pörgeti a villanyórát! Ha ésszel van használva, nem lesz nagyobb a villanyszámla, annál, mintha egész nap égetnél több nagyteljesítményű (150W) izzót. Annyit meg megér! És ha jól van elhelyezve, beállítva a beltéri egység, a migrénesnek sem fog fájni a feje. Annyi, hogy a megvásárlás, felszereltetés, feltöltetés drága egyszerre.


Én még javasolnám a fehér redőnyök felszerelését, mivel azok kívül tartják a meleget. A belső függönyök, reluxák és az ablakok között felmelegszik a szoba levegője és a szoba így is meleg lesz.

2008. jún. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Án is aztcsinálom, amit elöttem írtak, csakhogy nállam állandóan nyitva van az ablak, éjjel meg lehúzom a redőnyt, hogy a bogarak ne jöjjenek be, de jukacsosra, hogy a levegő igen. Érd el, hogy a nap ne menjen a szobádba, de nappalra ne csukd be, mert akkor szerintem üvegházat csinálhatsz a szobádból. csak sötétíts valahogy. nállam azért is jó, mert pont nemsüt soha oda a nap, néha hajnalban. ugyhogy nállam olyan mintha klíma lenne.
2008. jún. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!