Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Pellet kazánt ismered?

Pellet kazánt ismered?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy egy zsák pellet (15 kg), kb. hány nap fűtésre lenne elegendő egy 200 négyzetméteres házban? 20-21 fok kb. Azt mondták megéri erre váltani mert a gázhoz képest brutális megtakarítást lehet elérni, de az érdekelne, hogy mégis mennyit? Ha mondjuk 70 ezer forint a gázszámlám, le tudnám ezt vinni pellettel a felére mondjuk?
2013. júl. 18. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egy jó pelletkazán nagyon drága.

Ha jó a pellet (nem nedves, nem magas hamutartalmú) akkor a 15 kg kb. 7-8 m3 földgáznak felel meg.

Egy jó kondenzációs gázkazánt is nézz meg, így tudsz kalkulálni.

Ha mindent összeszámolsz nem fog megtérülni !

(Számítsd bele azt is hogy nem mindig tudsz minőségi pellethez jutni. Brikettben -pelletben eddig az ukránok szállítottak megbízható minőséget. Az itthoni kukoricaszárból készültek pl. kb. 20 % hamut produkáltak.)

2013. júl. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi számít jónak? Olyan 2-3 milliót szánnék rá. Most még kisebb házban élek, de itt is elmegy napi 10-11 köbméter gáz, és csak 20 fok van. Nagyon magas számlák jöttek a télen. Majd előkeresem azokat, és akkor elosztom hogy egy napra kb. mennyire jön ki a fűtés, meg akkor megnézem hogy jobb minőségű pellet mennyi egy zsákkal. De akkor szerinted egy napra sem elég egy zsák... Akkor rengeteget kéne vásárolni egyszerre. Milyen az a kondenzációs kazán? bocs de tök hülye vagyok ezekhez. (nő :D)
2013. júl. 18. 19:18
 3/11 anonim ***** válasza:

A kondenzációs kazánok lényege, hogy a gáz égésekor keletkező vízpárát is (kondenzálja) visszahűti. Kb. 107 % -os a látszólagos hatásfoka. A kimenő nyílásnál alig meleg az égéstermék.

Én ilyet használok:

[link]


Példának:

125 m2-t fűtök, tetőteres ház, 4 cm szigeteléssel. A nappaliban (36 m2) van egy kandalló, amit fával fűtök. A gáz havi 10 eFt. A fa az elmúlt szezonra 63 e Ft. Tehát az éves fűtés 183 e Ft -ból kijött.

A kandalló ilyen:

[link]


Cserébe volt 24-25 fok a házban.


Ha így kiszámolom, akkor egy 2 mFt -os pelletkazán árából 11 évig fűtök.

2013. júl. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 183 ezer forint az nem semmi. Nekem nagyon maximum 3 hónap jön ki ennyiből, ha mondjuk az egyik hónapban nincs olyan hideg. És akkor ahogy néztem ez a kondenzációs kazán nem is olyan vészes árban. És azért 24-25 fok az jó meleg. :D Nekem a 22 elég lenne bőven. Sajnos itt csak a 20-at tudom tartani, így is borzasztó számlák jönnek. Nincs szigetelve a ház, és mivel nem saját, csak bérlem, így nem is tudom megcsináltatni. De ahova megyek a tervek szerint az már saját lesz, így ezért kezdtem el most körbenézni, hogy hogy tudnám olcsóbbra kihozni a fűtést.
2013. júl. 18. 21:20
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy a fát írtad hogy 63 ezer egy szezonra. Abból mennyit vettél, és úgy kb. mennyit használtál belőle egy nap? Csak úgy nagyjából. illetve gondolom a fával akkor fűtöttél amikor otthon voltál, például este? És akkor mikor nem voltál otthon temperálásra a gázt?
2013. júl. 18. 21:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Külön hőfokszabályzót tettem a nappaliba és a tetőtérbe (háló, két gyerekszoba, fürdő).

A tetőtérben éjszakára 18-19 fok, nappal 20 fok, délutánra (1-2 óra után) igény szerint beállították (ez 23-24 fok lett volna, de fürdésnél általában feljebb állították).

Az alsó szinten éjszaka 19-20 fok, reggel 6.30- tól 22 fok.

Valamint ment a kandalló októbertől - márciusig szinte egész nap. Sajnos itthon vagyok.

A fa ez idő alatt elfogyott. 25 mázsa volt kb.

A házat soha nem hagytam lehűlni, mert nagyon sok energia a visszamelegítés.


Az egészhez hozzátartozik hogy az ablakokat kicseréltem k=1.1 -re (most már vannak jobbak is elfogadható áron). A ház szigetelt. A nappalit délelőtt, a gyerekszobákat pedig kb. déltől négyig besüti a nap. A hőfokszabályzó öntanuló, tehát méri a helység hőmérsékletét, a lehűlés sebességét így 0,5 fokon belül tartja a hőmérsékletet. Ez azzal jár hogy a kazán elég gyakran elindul pár percre, de a kondenzációsoknál ez nem rontja el a hatásfokot. A leghidegebb napokon 3,5 m3 gáz ment így el.

2013. júl. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Gyors netes kereséssel összehasonlítottam a dolgokat.


Az összehasonlíthatóság végett fajlagosítottam az árakat Ft/Mj-ra


Gáz: ~3,75 Ft/Mj

Pellet: ~3,66 Ft/Mj


Tehát kb. 2,4%-kal olcsóbb a pellettel fűteni, ami a 70 eFt-os példa gázszámládnál 1 750 Forint megtakarítást eredményez, amiért cserébe meg kell mozgatnod kb. 1 020 Kg pelletet (igen, jól érted, több, mint 1 tonnát, ami napi több, mint 34 kg!), ezt a mennyiséget tárolnod kell, ezt a mennyiséget szllítanod/szállíttatnod kell (árelőny elúszott), koszolnod kell vele, salakolnod kell, és még ráadásul a gázos rendszer áránál lényegesen (4-6x) drágább rendszert kell kiépítened.


Megéri? Én egy vasat nem adnék érte... Főleg, hogy 110 m2-t (szigetelve van 10 cm-rel) fűtök gázzal, 22,5 fokra, évi ~200 eFt-ért (melegvízzel!), persze átalányban, így szinte észre sem veszem a gázszámlát...

2013. júl. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, a "fűtök gázzal, 22,5 fokra" azt éjjel-nappal, mind a 110 m2-n értem.
2013. júl. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Hát akkor baromira nem éri meg tényleg. Én olyanra számítottam hogy azért lényegesen olcsóbban ki lehet jönni, de hát akkor rámolja a franc a pelletet. Viszont én nem szeretek átalánnyal fizetni, mert akkor év végén kijöhet egy baromi nagy különbözet. Nekem ez így nagy könnyebbség, hogy tudom hogy nyáron 5000 forint a gázszámla. Igaz a téli hónapokban meg húzósabb, de hát nincs mit tenni. Mindig fogyasztás alapján fizetek.
2013. júl. 19. 09:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Hibás közhiedelem, hogy ha átalányt kell fizetned, akkor éves leolvasáskor egy vagyont kell még rádobni.


Nekem évek óta a Tigáz javasolja az átalányt, eddig mindig csökkentett vagy nullás hónapom volt, azaz még túlfizetésben is voltam. Mellesleg te magad is kérheted, hogy pl nem 130 m3/hót fizess, hanem 150/hót, azaz túlfizetésed lesz.


Jó az az átalány, csak tudni kell használni.

2013. júl. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!