Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Philips Senseo kávéfőző! Mi...

Philips Senseo kávéfőző! Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Miután megnyomom a csésze gombot, elkezd kifolyni a kávé, aztán fogja magát, és kikapcsol a gép, mint aki jól végezte dolgát. Ha újra bekapcsolom, akkor megint vizet melegít, indításra kész, megint elkezdi adni a kávét, majd kikapcsol. Kb. most már ott tartunk, hogy 4-5 részletben ad ki egy bögre kávét, de elég vízízű így.

Kb. egy hete kezdte csinálni ezt, azelőtt 2 évig jól működött. Szűrt vizet töltünk bele, nem hiszem hogy vízköves lenne. Volt már valakinek ilyen problémája?



2013. júl. 23. 14:06
 1/5 anonim válasza:
46%
Ez senseo betegség, sok ilyennél ez a baj, kb 10000 ft javítás bevizsgálással együtt ha nem garis
2013. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

A leírt hibajelenségre találtam megoldást: bekapcsolás után a vizet felmelegíti, majd a csésze gomb megnyomása után elkezdi adni a kávét, de kevés víz után megáll és a gép kikapcsol. Újra bekapcsolás után ugyanez lejátszódik.

Javítás: a hibát egy rossz kondenzátor okozza. Ez egy elektronikai panelon található (amit a műanyag burkolat megbontása után lehet megtalálni. Nekem HD7860-as gépem van, ezen a víztartállyal ellentétes oldalon van) A kondenzátor jellemzően sárga vagy piros színű szögletes alkatrész, ezt kell forrasztással kicserélni. A kondenzátor 470nF, 250VAC értékű! Nálam ez megoldotta a problémát.

2014. jún. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 littlerock válasza:

A kondenzátort most cseréltem, pár száz forintos tétel, meg 10 perc meló.Lehet kisebb lábtávolságút lehet majd csak kapni, de meg lehet toldani, az nem gond...


Ha bárkinek ilyen gondja van, ki ne dobja a készüléket!

Köszönöm a tippet az előttem szólónak, ezer hála érte!

2017. febr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nálam is megoldotta a problémát a kondenzátor cseréje. Itt van egy részletes, fényképpel illusztrált útmutató a HD 7810 típushoz

[link]

Nekem HD7825 típusú van, kicsit más az elrendezés, de a kondi ugyanaz. Ami még fontos, hogy X2 class legyen a kondi.

2019. ápr. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 slorry válasza:
Köszönöm az előttem szólóknak és a linknek! Pikk-pakk szétkaptam a gépet, kivettem a kondenzátort, kisebb méretűt kaptam, de áthidaltam a problémát, 250 Ft-ból és egy kis melóval újra működik a gép!
2019. aug. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!