Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Felújított félig tégla, félig...

Tupaccc kérdése:

Felújított félig tégla, félig vályogház. Kockázatos ilyet venni?

Figyelt kérdés

Maga a ház teljesen újat mutat, még meghirdetve is úgy lett, hogy egy 8éves újépítésű 4+1 szobás bungalow. Belülről nagyon modern, főleg a konyha gyönyörű, telepakolva a beépített eszközökkel, ízléses megvilágítással. A szobák elhelyezkedése, kialakítása tökéletesen olyan, amit elképzeltünk. Még a kültér is tökéletes, kicsi füves rész, pár gyümölcsfa, és marad hely kicsi kertecskére is. A házon új a tetőszerkezet, cserepek, a házra 5cm-es szigetelést raktak. Szóval teljesen egy új bungalow stílusú modern ház hatását adja. Viszont most derült ki, hogy nem az egész ház új, hanem csak a fele. A másik fele már nem új, hanem 40éves vályogfalakról van szó. Túl szép volt eddig az egész, ez a része a dolognak most elbizonytalanított. Nem vagyok nagy vályogszakértő, de amit neten olvastam, ott írtak potyogó vakolatról, gyenge szigetelőképesség, penészesedés stb.

A tulajdonosok viszont minden részletre odafigyeltek, ott képzelték el életüket, viszont ebben az évben elváltak, ezért adják el. Szóval ebből gondolom, hogy minőségi munkát végeztek a házon, csak az életük másképp alakult. És most itt vagyunk mi, akik kicsit elbizonytalanodtunk. Valakinek tapasztalata ilyen építésű házakról nem lenne?



2013. aug. 4. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha a vályog alapja nem vizesedik és beton, akkor az a legjobb szigetelő.

Nyáron hűvös, télen meleg. Ha az alap jó, akkor nem baj a vályog. Az én házam nappalija vályog, a többi tégla. A nappali a legjobb klímájú.

2013. aug. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mamamnak ilyen van, szerintem nem rossz a valyog, en ugy gondolom, valamennyivel jobban szigetel.

Talan biztositast kotni ra nehezkesebb par pontban, de ennek utana kell nezni.

2013. aug. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni alaposan: ha a vályog nem vizesedik (jó alap, nem éri máshonnan sem víz), akkor tényleg nem rossz. Nem mindegy az sem, hogy mi került fölé belül és kívül.

Az épület amiben a családi vállalkozásunk működik szintén részben vályog, használtan és elhanyagoltan vettük: össze-vissza rá van betonozva, ahol vakolat van ott több rétegben összevisszaság - így állandóan hullik valahol, foltokban vizesedik...

(Viszont kb. 1935 óta áll, mestergerendás ebédlővel, de sajna el kell majd bontanunk.)


Én a helyetekben olyannal nézetném meg (illetve olyannal kérdeztetném ki az eladót az elvégzett műveletekről), aki naprakész a vályogépítésben és átlátja a felújítását/szigetelését.

2013. aug. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Mi annak idején nagy ívben kerültük az ilyen házakat. Mondták ugyan ilyenekben lakók, hogy minden szép és jó, de amennyire utánanéztünk, a vályogot nem célszerű úgy szigetelni s olyan festékkel festeni, mint a téglát (a párazárás nagyon rossz ötlet vályognál, akkor jön a penész és egyéb problémák). Márpedig szigetelés nélkül nem elég jó a hőszigetelése, akkor sem, ha 60 cm vastag.

Kérdés, mivel szigetelték.

2013. aug. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors válaszokat! Akkor jól utánanézek a dolgoknak, kikérem szakértő véleményét mielőtt bármit is teszek. Nem szeretném egész életem során összekuporgatott spórolásomat valami olyasmibe verni, amit aztán megbánok
2013. aug. 4. 15:41
 6/8 anonim ***** válasza:
ha már előre van a vásárlási szándék, és foglalót adtok, akkor kitétként megkapargatva érdemes ellenőrizni a vízszigetelést-mert így a biztos. régen ezt elhagyták. klímája kiváló, de a szigetelése rosszabb a téglánál-(hővezetési tényező)
2013. aug. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

"Márpedig szigetelés nélkül nem elég jó a hőszigetelése, akkor sem, ha 60 cm vastag. "


Szerintem ne válassz építész pályát!

2013. aug. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: Márpedig ez igaz. Utána lehet nézni szakmai oldalakon. A vályog szigetelési képessége elég gyönge egy jól szigetelt téglafalhoz képest. A "jó" ugyan relatív, de meg lehet nézni, hogy egyes környékbeli országokban milyenek a szabványok, szabványtervezetek, az új építésű házak szigeteltsége... A modern, korszerű, jól szigetelt (nem passzívház szint, de azért nem az a vicces 5 centi) házfalak sokkal, sokkal jobban szigeteltek, mint 60cm vályog. Most nem találom meg a pontos számokat, de korábban utánanéztem és így van. Le lehet ellenőrizni.
2013. aug. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!