Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne verjen...

Nika1977 kérdése:

Mit tegyek, hogy ne verjen át? Ha volt valaki ilyen helyzetbe kérem segítsen! Mehet e az ügyvédhez egy állítólagos tartozással amiről nincs papír?

Figyelt kérdés
A volt férjemmel van egy közös házunk amit én használtam 3 hónapig mert munkanélküli voltam. Megegyeztünk ha eladjuk levonjuk az én részemből a tartozást (rezsit). Már elköltöztem de fizetni nem tudok neki mert nincs munkám. Ő követeli, hogy a barátnőjét oda vigye és a teljes házat használhassák 9 hónapig ezzel letudom a rezsi tartozásom. Azt akarja hogy ezt vessük papírra de ezzel elismerem a tartozásomat! Tudom ha odaengedem a csajt soha nem teszem ki őket! A volt férjem a tartozásomról nem tud bizonyítani semmit mert papír nincs róla.

#Vérehajtás-Ügyvéd
2013. aug. 7. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:

A tartozás, az tartozás.

Azt meg kell adni. Tisztességtelen dolog azzal jönni, hogy nincs róla papír.

A volt férjeddel pedig készítsetek jegyző előtt a tartozás kiegyenlítéséről papírt. A jegyzői papírral azonnal ki lehet rakni a lakásból bárkit.

2013. aug. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TappancsMancs ***** válasza:

Van egy közös ház, arról milyen papír van? Ez az első hogy abban mi szerepel? Papír szerint a rezsi is közös e vagy mindketten egyénileg írjátok az óraállásokat és egyénileg is fizetitek e? Ezek szerepelnek e írásban ez fontos ezt nézd meg.


A közös ház közös rezsivel már nem fogja megállni így a helyét ahogy kitalálta, mert amit te egyedül 3 hónap alatt fogyasztottál annál biztos sokkal több lesz amit ketten 9 hónap alatt fogyasztanak majd. Tehát túlfizetnéd egy ilyen szerződéssel. Ilyet ne írj alá.


A papírban csak az szerepeljen ami a tartozásod összege (tételesen is dátumokkal mindennel), eredete és a kiegyenlítésének módja a férjed házhasználatáról. Valamint az ő ilyen fogyasztásának az a része ami a te tartozásoddal azonos összegű.


Ne legyen benne a barátnő odaengedése. Ha közös úgy is meg tudjátok ezt beszélni.



Az egészből az a kérdéses ha te csináltál mondjuk 100.000. Ft-os számlát amit ezek szerint a férjed kifizetett. Tehát tartozol neki 100.000. Ft-al. Arra ügyelj, hogy a papíron olyan ne legyen, hogy a 9 hónap ott tartózkodásának rezsijét is te állod. Tehát ne legyen benne semmi olyan amiben te teljes körűen vállalod az ott tartózkodását, vagyis a rezsijét is .


Csak az ott tartózkodásának kizárólagos joga szerepeljen papíron és nem jogosítsa fel semmi másra. Ez fontos! Legyen benne az is hogy a ház állapotáért ő lesz ezen időtartam alatt a felelős és a keletkezett rezsi költségekért is ő felel és ő egyenlíti ki.

2013. aug. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TappancsMancs ***** válasza:
Érdemes lenne két baráttal elmenni és látlelet szerint összeírni a ház állapotát, tartozékait és óraállásokat dátumozva. Ha ő eladna megrongálna bármit is ami közös arra az esetre. A két tanú az elfogadott teljes bizonyító erejű okirat egyik feltétele.
2013. aug. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
Bocsi az elírásokért :)
2013. aug. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És ha a kettes válaszát megfogadtad, még mindig érdemes ezeket jegyzővel láttamoztatni. Az rengeteg problémától megkímél.
2013. aug. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
Bizony! Jegyzőt is!
2013. aug. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:

Semmi ilyet se írj alá.


"Megegyeztünk ha eladjuk levonjuk az én részemből a tartozást (rezsit)"

Erről van írásotok? Ha van a szerint fizeted és semmit se kérhet ami nincs benne. Ha nincs róla papí az fog kelleni, de minden nélkül amiket írtál.

2013. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy mehet ügyvédhez. Bárki bármikor mehet.


Bizonyítani nem csak írásbeli szerződéssel lehet, ez a szerződés nincs írásbeliséghez kötve.


Ügyvédjelölt

2013. szept. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem de én hogy bizonyítom be hogy amit ígért azt nem tartotta be!?
2013. szept. 2. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!