Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Önkormányzati,...

Mit tegyek? Önkormányzati, vagy ne? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Hogy döntsek?Most egy nagyon jó lakásban lakom,tiszta berendezett,igényes.Apám második Feleségének és Testvérének az örökölt lakása.Rezsivel 75-re jön ki,számomra jó így ez nagyon.

Régebben beadtam önkorm.lakásigénylést,amikor még nem ebben a "rokoni"jó lakásban laktam.Most hírtelen aktuálissá vált az önkorm. lakás,kaptam egyet,de egy lelakott üres putri,megnéztem és majdnem elhánytam magam(még talán a vakolatot is le kellene verni felújítás előtt,olyan büdös van),és 38ezer+villany-gáz az ára/hó.Pénzem most abszolút nincs felújítani,berendezni,stb,viszont jó helyen van,és indulásból 15 év jogviszony (lehetne)a szerződésben,a rokoni jó lakkással ellentétben,ami jó,hogy most "van",de nem tudhatja senki,mikor kell eljönni,mert a két "rokon"testvérnek is vannak felnőtt gyerekeik,hátha hírtelen kell a lakás,ha bajuk van,vagy eladják,stb...

44 múltam,mindig,és most is fizikai szakmunkát végeztem,a munkám mellett nem bírnám felújítani,de anyagilag is kizárva,és hát higiéniai okokból egyszerűen nem lehet ott lakni.

Hagyjam a fenébe?(Még nincs szerződés)és ha úgy alakul,inkább béreljek egy kis tiszta garzont?



2013. aug. 14. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha anyagilag ennyire bizonytalanul állsz, akkor inkább vedd ki. Mert ha a rokonok netán egyszer csak elküldenek, ha jól értem, még a kauciót se nagyon tudod hirtelen kifizetni egy lakásra.

Jó idő van még, egy tisztasági festéssel és sok szellőztetéssel nem lehet lakhatóvá tenni? Merthogy gondolom, a villany+gáz nem tesz ki közel 40 ezer forintot havonta, szóval spórolnál a dolgon, és jövőre fel tudod újítani. És akkor 15 évig biztos a dolog.

2013. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen,szóval sok előnye van az önkorminak,de nagyon elbizonytalanodtam...
2013. aug. 14. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!