Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nedvesített wc papírt lehet...

Nedvesített wc papírt lehet wc-be dobni használat után, nem dugul el tőle a wc?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy nem dugul el tőle a wc?Mert shol sem írja a csaomagoláson.Bocs,ha hüjeséget kérdeztem.Elöre köszi a választ.
2008. jún. 30. 18:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
A wc papír olyan papír, ami akár szárazon, akár nedvesen kerül be a wc-n keresztül a csatornarendszerbe, nem tömíti el azt. Nagyon vékony és "pelyhes" jellegű, tehát inkább szétmállik, mintsem összeálljon és eldugítsa a csöveket. Úgyhogy bátran bedobhatod a retyóba, akár száraz, akár nedves, semmi baj nem fog történni.
2008. jún. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Még annyit, hogy a szárazon bedobott is nedves lesz, hiszen a klotyóban víz éri.
2008. jún. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%

Vannak olyan országok, (én pl. Görögorzságról tudom) ahol olyan kicsi a csatorna átmérője, hogy nem dobják a Wc-be a papírt, hanem gyűjtik a szemetesben!

Magyarországon a csatorna hálózat olyan, hogy a wc papírt, bele lehet dobni a Wc lefolyóba! Természetesen csak a Wc papírt, amit külön erre a célra gyártanak! Nem csak azért puha, hogy ne dörzsöljön, hanem mert így könnyen megszívja magát vízzel, és képlékeny lesz, le tud menni a lefolyón!

Természetesen tampont, tisztasági betétet, újságpapírt tilos bedobni, mert ezek dugulást okozhatnak!

2008. jún. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező sztem arra gondol, amit nedvesen árulnak. Sajna nem tudom, nem használok ilyet.
2008. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

én tudom a vàlaszt.te arra a tipusra gondolsz ami olyasmi mint a baba popsitörlö?

én csak ilyet hasznàlok,mert nedves igy frissebb tisztàbb leszek wc utàn,és igen!!!!!!!belelehet dobni!!!

de tudtommal rà kell legyen irva a csomagolàsra,hacsaknem magyarul nincs feltüntetve.

ne félj,nem dugul el a wc!

én 3 éve ezt csinàlom,és a wc tökéletes

2008. jún. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a választ,különösen az 5.hozzászolónak.

Igen a nedvesített tipusura gondoltam,amit már eleve úgy árulnak mint a babáknak a popsitörlöt.Még egyszer köszi.

2008. jún. 30. 21:20
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

Ha intim törlőkendőt írsz, vagy nedves popsitörlő kendőt, és nem WC papírt, akkor egyértelműbb lett volna!


A családom, és én nem dobjuk bele. (Főként, hogy az esetleges dugulást nekem kellene elháritanom!)

Bidét használunk. A gyerekeknek meg először rendes wc papírral töröljük, aztán használjuk a nedves törlő kendőt, így az nem lesz olyan szennyezett, és mehet a kukába.

Amit mi használunk, azon van egy szimbólum: egy kéz tartja a kendőt a wc fölé, és az egész át van húzva!

Szerintem ez azt jelenti, ne dobd a wc-be!

2008. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%

Én úgy tudom, a nedves törlőkendőt nem szabad a WC-be dobni. Nem papírból van, nem málik szét. Beleakad a szenyvízcsőben keletkező lerakódásokba és dugulást okozhat.

Viszont, lehet kapni olyan WC papír adagolót, aminek van nedvesítő része is. Szerintem szuper találmány. :) Nemrég láttam a neten. Azt bele lehet dobni. :)

2008. jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%

Én simán beledobom.

Soha nem volt gond.:)

2008. jún. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

Volt már itt egy ilyen kérdés nemrég...

A Rossmannban és a DM-ben is lehet kapni olyan nedvesített papírtörlőt, ami szétmállik, és be lehet dobni. A DMben gyerekeknek való is van gyümölcsillattal...

Ezekre csak az van ráírva, hogy háromnál többet ne dobj bele egyszerre (de mondjuk a papírtól is eldugul, ha sokat próbálsz egyszerre lehúzni)

2008. júl. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!