Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Használt lakás vásárlásra...

Használt lakás vásárlásra mennyi hitelt vehetünk fel?

Figyelt kérdés

én és a férjem is szakképzett minimálbérrel vagyunk bejelentve. tehát ezt tudjuk igazolni kb. 220ezer a kettőnk fizetése papíron.

1 millió önrész áll rendelkezésünkre, kinéztünk egy 6 millió ft-os házat, mennyi esély van rá hogy megkapjuk a kölcsönt a banktól?


2013. aug. 26. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennyi önrésszel, és ilyen alacsony fizetéssel semennyi.
2013. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem is értem, kinek találták ki a hitelt ha nem annak akinek szüksége van rá?........... semmiféle megoldás nem létezik erre?

azt olvastam egyébként hogy 20% kell hogy legyen minimum az önrész, tehát 200ezer kell még az 1 millióhoz és megvan a 20%, habár a fizetésünk ugyanannyi marad ettől még..

2013. aug. 26. 15:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Ekkora fizetéssel nem fog menni, szerintem. De be kell menni a bankba, minden eset egyedi.


"nem is értem, kinek találták ki a hitelt ha nem annak akinek szüksége van rá"


Pedig azoknak találják ki. De a hitel nem ajándék, a részmunkaidős minimálbéresnek is jól jönne, attól még nem neki van szüksége rá, mert csak adósságcsapdába verné magát.

Annak van rá szüksége, aki keres havi 200-300 nettót, és nem akar 4-5 évet várni, hogy kispóroljon belőle egy lakást, hanem inkább elmegy lakni most sajátba, és 6-7 évig fizetgeti.

2013. aug. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rokon vehetett volna fel nemrég 3 milliót használt lakásra, kb. 120-130ezres nettóval.

5 milliót szerintem nem kapnátok, de inkább kérdezzetek rá a bankban. A 6 milliós sem úgy működik hogy te 6 millióért veszed és akkor annak az x százalékát kérik önrésznek, hanem az értékbecslő megnézi a házat és annak veszik az x százalékát. A 20 vagy 25% (nem emlékszem pontosan melyik aktuális), csak a törvényileg meghatározott minimum a bank kérhet akár 30-40-et is vagy amennyit akar. Meg is teszik, ha kevésbé frekventált helyen van az ingatlan.

2013. aug. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lényeget leírták...én még annyit tennék hozzá,hogy onnantól amikor nah ezt a házat megvesszük addig a pillanatig ameddig a nevünkre került majd 2 hét múlva megérkezett a navtól az illeték másik fele össz vissz csak olyan 700000 ft-ba került a dolog (8 milliós háznál -40000 illetékkedvezmény után még durván 300000 ft illetéket fizettünk ki..a földhivatalból papír +közjegyzői díj + voltak még egyéb apróságok) és szerencsésnek mondhatom magunkat mert csak 11km-el költöztünk arrébb így 25000 ft-al megúsztuk a költöztetést 1 kanyarral mert a sok kis cuccot mi hordtuk át.
2013. aug. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem, és a szocpol? azt is fel lehet venni használt lakás vásárlásra nem? és ezt csak házaspárok vehetik igénybe?
2013. aug. 26. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!