Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri így megvenn...

Szerintetek megéri így megvenni a tüzifát?

Figyelt kérdés
Tüzifát készülök vásárolni, és 12 ezer ft-ért árulják a vastag tölgy és akác tüzifa köbméterét (nem erdei). Szerintetek megéri megvenni? Köszönöm előre is a válaszokat!

2013. szept. 18. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg, ha van lehtőséged személyesen megmérni a valódi méreteket. Mert sajna vannak...
2013. szept. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
A nedvességet sem árt nézni. Tapasztalatom szerint olcsó húsnak....de ezt tudja mindenki Én hivatalos helyről veszek évek óta, száraz, jó fűtőértékű fát. A szomszéd kéz alól veszi- de fura mód nálam marad a fából, míg ő újra hozat február elején. És nem lehet az istennek se meggyőzni arról, hogy az olcsó a drága.
2013. szept. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Azonnal csapj le rá!


Én két hete próbálok szerezni, mert a románok bekeményítettek, és magyaroknak nem adtak fát! Talán holnap már kapok...


Amire figyelj oda (mert vannak páran, akik szeretnek csalni ezzel):


Konyhakészen kérd, úgy kevésbé lehet levegősen pakolni, plusz ne vegyél ömlesztettet, csak ahol sorba rakják... Mielőtt lerakják, mérd meg a kalodát! És ne dőlj be olyannak, hogy igaz, hogy 20 centivel keskenyebb, de annyival magasabb... az már térfogatra nem ugyanannyi! Nézd meg, végigér-e a kalodában a fa.


Ha ömlesztve veszed, és fel van öntve a teherautóra, akkor nyugodtan lealkudhatsz belőle 1-2 ezrest köbméterenként, viszont így csak tele kocsival szabad venni, mert a platót meg tudod mérni!

2013. szept. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Kettes vagyok..na mi van, erre jár a piros kezével valamelyik fatolvaj zugárus??? :D
2013. szept. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Találtam egy másikat, ahol 11 ezer Ft a köbmétere a vörös tölgynek, abból rendeltem. Sajnos személyes ellenőrzésre nincs lehetőségem, de egész korrektnek tűnik.
2013. szept. 18. 13:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szinte tuti átvágnak majd.:( Vizes lesz, kevés lesz, de ne legyen igazam! Szorítok!
2013. szept. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy vizes, az nem átvágás, épp ez a szép a térfogatra rendelt tűzifában. Ugyanis ha kiszárad, ugyanannyi m^3 lesz, mint vizesen volt.


De csak úgy menj bele így, ha lesz olyan ember az átvételnél, aki vett már életében tűzifát, és tudja, mire kell figyelnie! És aki nem szívbajos, vissza meri őket küldeni, ha valami nem stimmel! Ha kuglizott, gyönyörűen össze lehet úgy pakolni, hogy a fele levegő... na meg ha a kalodából csak 10 centit csalnak le minden irányból, akkor az már csak 72%-a a köbméternek.


3-as voltam.

2013. szept. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha idén akarja égetni, akkor baj, ha vizes, főleg a tölgy esetében, mert baromi kevés lesz a hőleadása.
2013. szept. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem ebben biztos van valami kamu dolog..és ha nem erdei köbméterbe van akkor sem érimeg mert ha jól emlékszek ha simán 1*1*1 be van összerakva a fa annak kb a valós köb tartalma 0,33 köbméter..én is szoktam tüzifát eladni de csak erdei köbméterbe...javaslom,hogy erdei köb be vegyél fát
2013. nov. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!