Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Penészedést, hogy tudtátok...

Penészedést, hogy tudtátok megállítani? Már borzalom mi mindent kentem, a falra.

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Domestost pici vízzel felhigítom és ezt spriccelem rá. Várok és később letörlöm ha marad valami, de van hogy nyomtalanul el is tűnik. Szerintem vegyetek egy párátlanítót, Praktikerben van kb 28-30 ezer Ft, nekünk van és nagyon hatékony, 4 dl vizet gyűjt össze óránként, szerintem hosszú távon megéri.
2009. nov. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
valahol ázik a fal? az okot kell megszüntetni
2009. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Canesten krém. Lehet, hogy h.lyének nézel, de tényleg használ.
2009. nov. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amit most reklámoznak a szavo.Tényleg nagyon jó
2009. nov. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy nem a forrást próbálod megszüntetni, hanem "csak" a tünetet. A penészedés pontos okának megállapításához pedig pontosabb leírás kellene. Mióta kezdődött a penészedés? Milyen célú helyiség fala érintett? Csak egy fal penészedik? Az a fal egész évben penészedik? Van a helyiségben megfelelő szellőzés? Milyen tájolású a penészedő fal? Milyen falfestékkel van bevonva a fal?

Ha mégis csak a tüneti kezelést részesíted előnyben akkor gombaölő szerek használata javasolt,de az rendszeresen (lehetőleg mindig, mielőtt megjelenik a penész). Ahol a penészgombák jól érzik magukat ott az ember NEM!

Laci

2009. nov. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is penészedik, hőhidas a lakás.

Én is domestosszal vagy rendes hipóval "kenegetem".

Mi is kipróbáltunk sok mindent falfestéktől a spriccelős újdonságokig. De a fenti vált be, eddig. Persze kiujúl, de tovább távol marad mint mással.

De a megoldás a ház újra szigetelése lenne.

2009. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A canestent kipróbálom ezen már ne múljon, de azért veszek páramentesítőt is.

2009. nov. 5. 13:58
 8/12 anonim válasza:
Nekünk is penészes volt a fal és nálunka ceresit Stop pára bevált 100 %-ban. Nem drága a tabletta a készülékkel 3000 ft. körül van.
2009. nov. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A tüneti kezelés, mint a párátlanító készülék, vagy a vegyszeres eltüntetés csak időleges megoldást jelent. Addig tart, amíg van ami megkösse a párát, illetve amíg a vegyszer hatóanyaga ki nem oldódik. Időnként újra és újra be kell ruházni, és ez így megy időtlen időkig.

Ha az okokra koncentrálsz, egyszeri beruházással megszüntetheted a problémát örökre.

A "próbálkozás" a legdrágább módszer.

Közelebb jutsz a megoldáshoz, ha írsz a hokereso@gmail.com e-mail címre.

2009. nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a ház felújításánál olyan vakolatot használtak, hogy nem tudott szellőzni a spájz. Azóta állandóan nyitva van a kisablak, hogy legyen szellőzés. Igaz, télen, ha nagy hideg van, megfagynak a befőttek vagy a savanyúságok, de legalább nincs penész.
2009. nov. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!