Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Otthonteremtés - hogyan?

Otthonteremtés - hogyan?

Figyelt kérdés
Akiknek nem hullott az ölébe az otthon mások részéről, de nem szeretnék eladósítani sem magukat, azoknak van bármilyen lehetőségük saját otthon teremtésére?

2013. szept. 21. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Részletfizetés, vagy albérlet
2013. szept. 22. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kemény munka, továbbképzés, jobb munka, több pénz, hitel.. vagy kicsi lakás/ház vidéken.


Az utóbbi szerintem nem egy elvetendő ötlet, lévén, hogy vidéken szinte dobálják az ember után a telkeket/felújításra szoruló házakat. Ha az adott falu nagyobb város közelében van, akkor a munka sem probléma.

2013. szept. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A hitel a létező legrosszabb megoldás.
2013. szept. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves 3., ez hülyeség. Ha valakinek évek óta stabil munkahelye, megfelelő kezdőrészlete van, akkor miért ne vehetne fel hitelt?


A titok inkább abban rejlik, hogy a részlet mennyiségére kell odafigyelni. Meg kell találni mi az az ideális összeg, amit baj esetén (munkanélküliség, hirtelen nagyobb kiadás, stb.) is finanszírozni tudnának amíg el nem múlik a probléma.


Mire az ember önerőből képes házat venni, 60 éves lesz.

2013. szept. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

RÉSZLETFIZETÉS. Nem a Sátán műve...


A hitelnek pedig adósságspirál lesz a vége.

2013. szept. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam így alakult:

13,5 évesen,a szüleim válásakor elköltöztem a zsebpénzemből(pár ezer forint) albérletbe és napszámos/építőipari munkát vállaltam suli mellett délután,így megéltem és fizettem az albit.

Tanyán laktam,mindentől messze,de legalább olcsó volt.

17 évesen vettem kocsit(nem újat) és 18 évesen hitelből egy nagyváros közelében egy házrészt(se fűtés,se víz)Ezt el kellett adni két év múlva,mert nem tudtam volna fizetni a törlesztőt sokáig.Felújítottam,fűtést szereltettem bele,vizet bevetetettem stb. ez idő alatt.Közben megismerkedtem a párommal.

Úgy döntöttünk,hogy inkább másik város közelében vegyek olcsóbbat.Nézegettünk sok házat,tanyát,végül egy tanya mellett döntöttünk,mert ez felelt meg az összes elvárásunknak:(város ne legyen messzebb,mint az előzőnél,3 szoba,internet legyen valamilyen,busz közel legyen,ne kelljen rá költeni,fürdőszoba legyen...)

Ezután kifizettem a megmaradt hitelt,ehhez a 100 négyzetméteres házhoz meg 2 millió alatt hozzá jutottam,így nem maradt adósságom.Jelzem,hitel nélkül valószínű ezt se tudtam volna megvenni,de így a lehető legjobban alakult és 20 évesen már hitel nélküli házam lett.Itt lakunk 3 éve,nagyon szeretjük.

2013. szept. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, szép, amit leírtál, de azért az esetek többségében a 13-14 évesek még nem házvételen / különköltözésen törik a fejüket sztem. sok elvált szülő gyermeke ilyenkor vagy egyik. vagy másik szülőjéhez költözik, hiszen a 13 év az még eléggé gyermekkor...
2013. szept. 23. 10:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!