Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Magyarországon (elsősorban a...

Magyarországon (elsősorban a Keleti rész) hol lehet úgy faházat építeni, hogy nincs vakolattal eldugva a fa által keltett varázsa?

Figyelt kérdés
Ugyanis azt hallottam, hogy sok helyen még nem engedélyezik a faházak ily módú építését. Lakásként funkcionálna, nem nyaraló, vagy kis kerti ház.
2009. nov. 6. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
ugyanilyen kis kerti ház van a balatonon a nyaralónk udvarán 15 körüli négyzetméter kívülről rendesen a fa látszik...nem hallottam hogy ezt bárhol is tilatnák
2009. nov. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam, hogy tiltanák. Bár helyi rendeletben sok mindent megtilthatnak, de ez valószínű, hogy max. 1-2 településen lehet. Pl. Hmv.-helyen is van ilyen ház.
2009. nov. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azzal kezdd,hogy a helyi önkormányzatnál érdeklődd meg,hogy abban a városban tiltja-e helyi rendelet.Ha nem akkor tiszta sor.Sajátkezűleg akarjátok építeni,vagy készházat rakatnátok össze?
2009. nov. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát mivel se én, se a férjem nem jártas e féle területen, így az elképzelésünket én már papírra vetettem. Ezt majd megmutatjuk a kiválasztott vállalat lakástervezőjének. (Nem jut eszembe, hogy mi is az ő státuszának a megnevezése.) Majd a vállalattal felhúzatjuk. Miért? Tudsz valami olcsóbb, megbízható megoldást?
2009. nov. 14. 09:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen,arra gondoltam,hogy,ha faházat szeretnétek,akkor sokkal célravezetőbb készházakat kínáló cégeknél érdeklődni.Sok van már Magyarországon ilyen.

Tapasztalatból tudom,hogy--mert én is faházban lakom amit mástól vettem használtan,nem én építtetem--,hogy csupán a feljavítása,modernizálása milyen sok nehézségbe ütközött.A szakemberek nem szeretik a faházakat,mert nem értenek hozzá.Akik meg speciálisan ezzel foglalkoznak ,kevesen vannak,meg én spec. nem is találtam olyat.Így aztán ,ha mégegyszer házcserében gondolkodnék,csakis készházat rakatnék össze.Marha gyorsan kész van és garanciát is vállalnak érte.

Akinek ilyen van ,ismerősöm,egy kandallóval-amit szintén gyárilag beépítve kapott-az egészet befűti.Konyha,nappali és fönn két szoba.Nem túl nagy,de nagyon gazdaságos.És nagyon kellemes,plusz szép.Ha nem vagytok jártasak az építési témákban akkor én ezt javasolnám Nektek.

2009. nov. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Köszi a választ!

Mi is kb. így gondoltuk. már nézegettük, hogy melyik erre specializálódott építő vállalathoz menjünk.

Télen tényleg nem lehet benne fázni? Valóban takarékosabb kifűteni? Bármi negatív tapasztalatod van írd meg légyszi!

Emeletes esetén a nm-es árat hogy nézik?: alapterület csak, vagy alapterület + tetőtér beépített része, vagy alapterület+tetőtér beépített része+ tetőtér csak padlásként funkcionáló része?

2009. nov. 16. 17:49
 7/7 anonim ***** válasza:

A fűtéséről a saját esetemben:a ház 80 mn-es ,de én csak egy konvektorral fűtök,a nappaliban van,ami egy légtérben van a konyhával-étkezővel ez 30 mn.Ezt a teret fűtöm be,9-10 ezer ft a havi gázszámlám fűtési szezonban.Én ezzel nagyon elégedett vagyok.

Amikor megvettem a házat,akkor még egy réteg nikecellel,arra pedig egy réteg lambériával burkoltattam.

Akit említettem ismerősömet,ők erdélyből hozatták a ház-elemeket,egy cég építette nekik föl.

Üsd be a google-ba,biztos kiad néhány céget,akik foglakoznak vele.A tetőteres nm-beszámításokat ők fogják pontosan tudni megmondani,én abban nem vagyok jártas,sajnos.

Nyáron elég meleg a ház,de a paneleknél azért sokkal jobb a klímája.

Ha érdekel valami még kérdezz,szivesen válaszolok:)

2009. nov. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!