Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fali penész elleni szellőztetés?

Fali penész elleni szellőztetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Padlófűtésem van és a termosztát fixen 22 fokra van beállítva. A falon kívül nekem is hungarocell van. A pára a lakásban iszonyat magas. A kulcs az ajtóban rendszeresen vizes, szó szerint csavarni lehetne belőle a vizet. Azt tudom - és itt is olvastam sok helyen -, hogy szellőztetés a megoldás a penészesedés ellen.

A gondom az, hogy ha munka után hazamegyek és tegyük fel szellőztetek, akkor lehet, hogy éppen előtte fűtötte fel a lakást 22 fokra a kazán, én meg rányitom az ablakot. Ezesetben tök feleslegesen pazaroltam el x köbméter gázt. Ha otthon vagyok sokat, akkor nem gond, mert ahogy bekapcsol a fűtés akkor nyitom ki az ablakot. Ti ezt hogy oldjátok meg? Illetve mennyi ideig kell nyitva lenni az ablaknak és hányszor egy nap? Új szekrénysorunk lesz a szobában és nagyon nem szeretném, hogy a falról átmenjen rá a penész.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. okt. 3. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:

napjában többször, (a páratartalomtól függő) RÖVID ideig kereszthuzattal szellőztess!

+ léteznek penészölő szerek a mi ideiglenes megoldás az eltávolításukra, vagy hosszan tartó hatást legközelebb, penészgátló festéssel festessetek.

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

stb.

2013. okt. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A rövid ideig szellőztetésnek nincs épületfizikai alapja. Szellőztethetsz folyamatosan is, a gépi szellőzés pont ezt csinálja.

A lényeg, hogy ne szellőztess többet a szükségesnél.

Legegyszerűbben páratartalom-függő sz7ellőztető elemekkel lehet ezt megoldani.


Páratartalomtól függően működő ventilátor vagy résszellőző. A ventilátor olcsóbb, a résszellőző nem fogyaszt áramot.


A hungarocell lényegtelen a pára szempontjából (1-3% távozik a falon át), a tökéletesen tömítő nyílászárók okozzák a magas páratartalmat.

2013. okt. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

@1: Köszi a sok linket, átolvasom mind

@2: "résszellőző" alatt olyat értesz, mint pl az ablakba szerelhetőt? (pl: [link]

Ez tényleg sokat érne? Ettől csak azért tartok, mert félek, hogy kimegy a meleg.

2013. okt. 3. 22:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem a legolcsóbb megoldás, de egy biztos tipp a rekuperátor. Én is tervezem.
2013. okt. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, a résszellőző olyan. Többféle van, van, ami picit mindig nyitva van -ilyen kell, ha gázkészülék van a lakásban. De van olyan is, ami teljesen lezár. Meg nem fulladsz, mert a kilélegzett pára kinyitja a szellőzőt, és akkor a szén-dioxid is kimegy.

Valóban a meleg is. De ez csak akkor vészes, ha sokat pancsolsz a lakásban.

10l=10kg víz párolgása naponta az 260 Watt hőigényt jelent, hőcserélős szellőztetéssel is. Ez a párolgáshő, plusz még a szellőzés hője, hogy hideg levegő jön a távozó párás helyett.


Átlagosan 10 g távozik szellőzőlevegő-köbméterenként, tehát napi ezer köb légcsere kell. Ahhoz 14W kell fokonként, tehát kb. 220W átlagos fűtési napon. Utóbbi egy részét nyeri vissza a hőcserélő, de milyen áron? 30W a ventilátor fogyasztás, de az áram háromszor drágább, mint a gáz, tehát kb. 100W forint-egyenértéke már ugrott, szóval kb. soha nem térül meg ha vásárolod.

2013. okt. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
@5: Köszi, de lehetne kicsit érthetőbben? Elnézést, de nem egészen értem mire írtad, hogy nem térül meg.
2013. okt. 4. 09:05
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es hozzászóló rekuperátorára írtam.
2013. okt. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 supra01 ***** válasza:
Mielőtt belemerülsz ezekbe a dolgokba, ajánlanám, hogy keresd meg az okát, hogy mitől van extrem magas páratartalom a lakásba, és ezt próbáld megszüntetni vagy csökkenteni.
2013. okt. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!