Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kedves fiatal nők / asszonyok,...

Kedves fiatal nők / asszonyok, gyakorlati tanácsot szeretnék kérni. : ) - Vasalás?

Figyelt kérdés

Fiatal éveimben járó pasi vagyok, és szeretnék belerázódni ezekbe a dolgokba, de úgy alakult hogy magamnak kell kipuhatolni a praktikákat, ehhez szeretnék tanácsokat kérni:).


Tehát vasalás..

Addig addig próbálgattam, amíg végre már nem vasalok az adott ruhadarabba több élt, mint amennyi most van, viszont még így sem teljesen vagyok megelégedve vele:D.

Az lenne a kérésem, hogy minél szájba rágósabban magyarázza meg nekem valaki, hogy milyen ruhát, milyen fokon, hogyan és hogyan NE vasaljam ki.

(Tudom,hogy valszeg a világ legegyszerűbb dolga, de Én bénázok vele:D)

Mire ügyeljek még külön, és mi van akkor ha olyan "rongyos" valami, hogy lehetetlennek érzem kivasalni, viszont semmi baja a ruhának csak extrém gyűrött:/.

Illetve, ezt így közvetlen mosás után tanácsos, vagy teljesen mindegy?:D


A válaszokat előre is köszönöm!:)



#vasalás #gyűrődés #vasal + ló #ló:D
2013. okt. 5. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb, ha már a mosásnál odafigyelsz, amikor szeded ki a mosógépből, jól rázd ki, az ingeket vállfára akasztva szárítsd. így sokkal kevésbé gyűrődik és alig kell vasalni.
2013. okt. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, senki sem úgy születik, hogy tud vasalni :) Mosás után, teregetés előtt rázd meg párszor a ruhákat (mintha lepedőt terítenél az ágyra), így kevesebb ránccal száradnak. Mindent kifordítva vasalj, inkább lassan, igazgatva őket a deszkán, így nem vasalsz bele felesleges éleket. A műszálas anyagokhoz alacsony hőfok való, a természetesekhez egyre forróbb, a pamut és a len bírja legjobban a hőt. A gombokat, nyomott mintákat kerüld ki, mert megolvadhatnak. Kötött anyagokat szerintem nem szükséges vasalni, ha mégis gyűröttek lennének, akkor hosszában léptesd rajtuk a vasalót, ne tologasd, mert megnyújtja a szálakat. Hirtelen ennyi jutott eszembe, inkább kérdezz :)
2013. okt. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Húú, nagyon köszönöm a válaszokat!:)

Máris sokat segítettetek, ilyen dolgokra Én nem is gondoltam:).

A következő mosásnál már figyelni fogok ezekre, és remélem jobban fog sikerülni:).


Más kérdés hirtelen nekem sem jutott eszembe, illetve szerintem nagy vonalakban mindenre kaptam egy jó tippet!:)


Köszönöm még egyszer!


Szép Hétvégét!:)

2013. okt. 5. 18:31
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Az előbbiekhez még annyit, hogy gőzölős vasalót vegyél. Azzal sokkal könnyebb vasalni. De csak desztillált vizet tegyél bele, mert a csapvíztől vízköves lesz, és tönkre megy.
2013. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nádszálkisasszony ***** válasza:
55%
Az ingeket vállfán érdemes hagyni megszáradni mert ott kilógja magát. Sok mosógépnek van vasaláskönnyítő funkciója, nézd meg, hátha a tiéden is van!Ha egy inget kezdek el kivaslni először az gallérját vasalom ki kívülről, belülről. Kigombolva terítem le az vasalódeszkára és a varrások mentén föntről lefelé haladunk. Ha egy ránc nagyon nem akar eltűnni akkor néhány másodpercig rajtahagyhatod a vasalót, többször átmehetsz rajta. A kezedre pedig vigyázz! :)
2013. okt. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!