Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan van akkor ez a gázfelül...

Hogyan van akkor ez a gázfelülvizsgálat?

Figyelt kérdés

A rendelet szerint a mi házunkban ezt december 31-ig kellen megtenni!

De közben a nyáron volt róla szó, hogy ezt az állam átvállalja, és erről szeptemberben születik kormányrendelet. Na de már október van, erről mégsem hallottam semmit.

A hozzátartozó másik kérdés meg az, hogy arról is hallottam, hogy akiknek az idén december 31-ig kellene átvizsgálni, azok kapnak haladékot a jövő év végéig.


Most mi a helyzet ezzel a két kérdéssel? Tud valaki konkrétabb információt?



2013. okt. 7. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:

maga a rendelet:

[link]


a módosítás:

[link]

a közlönyben is megtalálható:

www.kozlonyok.hu/nkonline/MKPDF/hiteles/MK13118.pdf


a témához:

[link]


itt tartunk: (a TIGÁZ tájékoztatója)

[link]


Tehát, keresd a helyileg illetékes gázszolgáltatód honlapján a részletes tájékoztatót, (ill. ügyfélszolgálatuknál telefonon érdeklődj) amit kötelességük nyilvánosságra hozni, ha a végleges Törvény, határozat megszületik!

(bár úgy tűnik, kormányunk igencsak "túlhordja" (... csak nehogy valami torzszülött legyen az eredménye!)

2013. okt. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rámentem az égáz-dégáz honlapra, de nem találtam ott első blikkre infót, kutatni meg nem kutatgattam.
2013. okt. 7. 20:16
 3/4 anonim ***** válasza:

tegnap tárgyalta az Országgyűlés (új Rezsicsökkentésre hivatkozva) előbb-utóbb megjelenik a Magyar Közlönyben is.

attól fogva lesz kötelessége a szolgáltatónak, az ingyenes felülvizsgálat. (készülékek + belső csőhálózat a gázcsonktól számítva) de, a javítás már nem lesz kötelességük, ha hibát találnak, kitűznek egy határidőt ameddig meg kell a tulajdonosnak javíttatni. Ha ez nem történik meg határidőre, szünetelteik a szolgáltatást.

2013. okt. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. okt. 8. 14:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!