Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet úgy spórolni az árammal,...

Lehet úgy spórolni az árammal, hogy a villanybojlerem szabályozóját lejjebb csavarom?

Figyelt kérdés
Eddig a max-on ment,150 l-es azt hiszem, és egy 4 tagú család melegvizét szolgáltatja.Éjszakai áramra van kötva. Ha lejjebb veszem, viszont úgy járhatunk, hogy este már nem lesz forró vize annak aki utóljára fürdik...Viszont a vill. számlánk elég magas, 14000 ft. Energiatakarékos izzókra már cseréltem égőket, viszont nem a drága márkájúakat választotta.Azért azzal is lehet takarékoskodni, nem, vagy csak a drága a jó abban is?
2009. nov. 10. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a villanyszerelő ismerősöm,hogy ne csavarjam le teljesen,mert az árt a boylernek.60 fokon megy az enyém.Nem fürdünk mindennap,csak tusolunk.Nálunk a boyler nemcsak éjjel fűt,hanem napközben is .Ezért reggel lekapcsolom a fűtést 7-8 óra körül,és este 6-kor kapcsolom be újra.Csak akkor hagyom egésznap fűteni,ha tudom,hogy valaki fürdeni akar,vagy sokat sütök főzök,és a mosogatáshoz sok vizet használok el.
2009. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Villanybojler kész anyagi csőd,nekünk évente vízkövezték mégis tele volt mindig vízkővel a fűtőszál így jóval többet fizettünk 13000.-et.Most nagyobb házban ,gázbojlerrel még egy gyerekkel,/3/heti 5 mosással villanysütővel,villany főzőlappal 11200.- a számla.
2009. nov. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Energia takarékos izzó:

nemrég olvastam egy tesztsorozatot, abban éppen hogy a baromi drága modelleket hozták ki rosszabbnak. majd elővadászom neked és belinkelem.


Bojler:

ha éjszakaira van kötve, akkor a lecsavarással csak azt fogod elérni, amit írtál is, hogy nem lesz melegvize az utolsónak. (nappalira kötve más lenne a helyzet, mert ott folyamatosan hőntartaná, de nálad nem ez a helyzet)

2009. nov. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Éjszakai áram már nincs, vezérelt áram van helyette. Ezt a ménykű szolgáltató kapcsolgatja attól függően, hogy mikor nincs csúcsra járatva a hálózat.


A bojler vezérlőjét nem szabad tekergetni, be kell állítani egy fokozatba, azt had szóljon. Kb 60 fok az ideális. Ez alatti hőmérsékletnél egy bizonyos gomba fajta elszaporodik a vízben, míg ennél melegebbnél pedig fokozott vízkő képződés indul be. Ha nappali áramra van kötve az sux, mer amint csökken a hőfok, egyből bekapcsol.

Bojleres megoldásnál takarékosabb, ha csak zuhanyoztok. Négy tagú családnak a 150 lityis bojler elegendő lehet, ha csak zuhanykázás van.

Most jelenleg hálózat használati díjjal együtt 30 ft egy kw vezérelt villám, elég olcsón ki lehet vele jönni.

Nálunk 2 főre havi 1500-2000 ft a melegvíz, de az asszony 2 ember helyett is használja :)

2009. nov. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mi történik, ha csavargatok a hőfokszablyzót? Én 2 éve csinálom, mert az E-On nappal is bekapcsolva tartja a vezérelt áramot.
2013. júl. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!