Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A párától lehet penészes az...

A párától lehet penészes az ágyunk szivacsa?

Figyelt kérdés
A házunk kb. egy éve épült, és pont a háló a leghidegebb szoba. Ennek 3 oldala nincs védve. Kb. fél éve észrevettük, hogy az ágyunk tömör szivacsán alul penészfoltok vannak, és az alatta lévő fa lemez is nedves. Viszont a falak nem penészednek. Most arra gondoltunk, hogy esetleg kicserélnénk a szivacsot rugós matracra, mert az nem annyira tömör és jobban szellőzik. Csak félünk, hogy az is elkezd penészedni, és sajnos nem két forint egy jó rugós matrac. Használhat valamit a Ceresit-es pára gyűjtő? Lehetséges, hogy még nem száradt ki a ház? Más helységekben sem gond nincs!
2009. nov. 12. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Anyuéknál ilyen,mintha ő írta volna:O

Ő egész nap szellőztet,ez az egy megoldás:S

2009. nov. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De télen nem szellőztethetek egész nap. Kihül a ház. Egyébként mindennap szellőztetek többször is, de nem elég.
2009. nov. 12. 11:06
 3/9 anonim ***** válasza:

nálam ugyanez történt fekvőgalériával. valszeg a szivacs lehetett eredetileg penészes, és átment a fára is.


egy vegyész ismerősöm javasolta a következőket, ami aztán be is vált: gyógyzsertárban vettem 70%-os alkoholt (ez volt a legerősebb), lekezeltem a fát, egy hétig szellőztettem. egyszer megpróbált kiújulni, akkor megismételtem, és azóta minden oké.

a szivacsot természetesen ki kellett dobni. (előtte nem tudtam, mitől viszketek, fulladok...)

szóval, az alkohol öli a gombát. egyékbént falat szoktak hipós vízzel is fertőtleníteni.

2009. nov. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bocs, mármint nem a lakást szellőztettem, hanem a galériát. bár az alkoholszagtól a lakást is kellett...
2009. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A Ceresit páragyűjtőt felejtsd el! Most vettünk és sz@rt sem ér! A szivacsot dobd ki, és ami alatta van lemez, azon nincsenek lyukak, ahol szellőzni tudna lefelé? Mert ott a baj, ágyrács kéne a szivacs alá, ami tud szellőzni!
2009. nov. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Már nyáron fúrtunk lyukakat a falemezre. Sajnos a szivacsnak eddig nem volt baja, amikor még otthon laktunk (szülőknél), nem volt foltos, pedig akkor még ki sem volt fúrva alatta a fa.

Az oké, hogy kidobom a szivacsot, csak attól félek, hogy az új, drága matrac is penészes lesz. De ezt az alkoholosat kipróblom, hátha.

Azért még várok ötleteket, ha van.

2009. nov. 12. 17:03
 7/9 DiaB válasza:

Sziasztok!


Érdekelne a korábban leírt védekezés, illetve a csere utáni megelőzés kinek mennyire jött be így 1 év távlatában. Én a földön lévő pár éve vásárolt szivacsaimmal jártam így meg. Nem akarnám őket kidobni, ha esetleg valakinek valami ötlete van rá szívesen veszem. Egyébként szavo gombaölőt kaptam kölcsön, lehet megpróbálom ezzel végül is rosszabb már nem lehet, és még csak felületi halvány folt van a szivacson.


Üdv: DiaB

2010. okt. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

DiaB,

én írtam az alkoholos módszert. Azzal a fát kezeltem, a szivacsot kihajítottam.

Amikor még nem tudtam, hogy penész az oka, állandóan fulladtam. Szerintem nem ér annyit az egész, hogy azt lélegezd be.

Azt csináltam, hogy alkohollal többször lekezeltem, néha megismétlem. Rátettem polifoamot (nekem alulról elvileg szellőzik a fa), egy takarót meg egy lepedőt, hogy véletlenül se legyen penészes a matrac. Azóta oké a dolog.

Nálam a szivacs penészesítette be a fát, és nem fordítva.

Amúgy cukorbeteg vagy? Én igen, úgyhogy mindentől védem magam, ami penész, gomba, ilyesmi.

2010. nov. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 DiaB válasza:

Nem vagyok cukorbeteg, de azért nem akarok gombákkal aludni :) Habár ha jól tudom a szivacson élő gomba nem megy emberre át, bár a belélegzése biztosan nem üdítő dolog. Én azzal rontottam el, hogy viszonylag új szivacsok és nem tetem alá semmit csak a laminált padlón volt és nem tudott szellőzni. Persze mikor pár órás „testmozgás” volt rajta, éreztem beszívta a párát és valószínűleg ez sem tett jót neki. Ezentúl a barátnőket a vendégágyon fogadom :) A szivacsokkal még próbálkozom (mert nincs sok kedvem kidobni) ha ki tudom ölni belőle a gombát gondolom nem veszélyes...??? No meg persze megcsinálom a régóta betervezett dobogó szerű ágyat a hálóban és azon keresztül talán tud eleget szellőzni.


ui.: Remélem a gombaölő hamar kiszellőzik a szivacsból, mert irtó büdös... :S

Természetesen várom a további észrevételeket, véleményeket.


Üdvözlettel: DiaB

2010. nov. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!