Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázbojlernél a gázcsapot...

Gázbojlernél a gázcsapot naponta nyitni-zárni takarékosság céljából lehetséges?

Figyelt kérdés

Az albérletemben régi típusú gázbojler van, ugye ez melegíti a vizet, őrlángon ég.

Nap közben nem nagyon lenne rá szükségem, és hogy az őrláng se égjen takarékosság miatt, meg lehet azt tenni, hogy napi szinten lezárom a gázcsapot, este meg reggel meg újra megnyitom és begyújtom?

Nem lesz ettől valami baja? Kb. napi 1 köbméter gázt takarítanék így meg.



2013. okt. 30. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a készüléknek, ha naponta megnyitod és begyújtod.
2013. okt. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

" napi 1 köbméter gázt takarítanék így meg."

Na ez nagyon furcsa lenne,ha az őrláng megenne kb. napi 1 m3 gázt! Esetleg ha tíz nap alatt.De az sem biztos.

2013. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges zárogatni,nyitogatni.Többe kerűl a gyufa,amivel meggyújtod .
2013. okt. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Őrlángos készülék esetében állandóan ég egy kis láng az égő felett, amely melegíti a termoelemet, vagy bimetál égésbiztosítót. Ez a pici láng a beállítástól, illetve hálózati gáznyomástól függően évente kb. 250-300 m3 gázt fogyaszt."


Ezt nem én mondom, hanem Váradi Tamás okl. épületgépész mérnök.

[link]

2013. okt. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"okl. épületgépész mérnök."

Én nem vagyok mérnök de a szavam biztosabb az övénél.Már csak azért is lemértem. A 15-éves Magyar 28kw-os gázkazánom őrlángja 24-h alatt fogyaszt 0,3 m3 gázt. Ennyit a Mérnökről ! :-)

2013. okt. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!