Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy gázpalack...

Hogy lehet egy gázpalack felrobbanását megelőzni?

Figyelt kérdés

Olyan gyakran hallani, hogy lakásokban/családi házakban gázrobbanás történik "sérült gázpalack" miatt. Épp most is van egy ilyen hír: [link]


1/ Először is azt nem értem, hogy ha használják a gázt, nem érzik közben, hogy szivárog??? (Én már ha véletlen elalszik a gáztűzhelyünk lángja és jön a gáz, azt pillanatokon belül észreveszem. Nagyobb szivárgás főleg feltűnne, nem???!!)


2/És amit még jobban nem értek! Hogy lehetséges az, hogy sérült gázpalackokat árulnak? A forgalmazó/gyártó nem ellenőrzi? Hogy kerülhet sérült palack egy háztartásba?


Mégis hogy következhetnek be ezek a balesetek? Mit kell ellenőrizni, mire kell ügyelni, hogy ne történjen robbanás?



2013. nov. 4. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az ember is csak ember. NEM??

:D

2013. nov. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"sérült gázpalack" miatt.

Ezt egy kicsit részleteznéd ,mert nekem már nagyon sok gázpalack keresztül ment a kezem alatt,de én még sérülttel nem találkoztam,és nem is hallottam ilyenről.

2013. nov. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Háát, ezt én sem tudom elképzelni.

A töltő cég az üzemi nyomásnál sokkal többel próbálja ki, talán a duplájával, és csak ami bírja, azt töltik meg gázzal.

2013. nov. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
előfordul szivárgás, de nem jellemző.nagypapám sok évig volt gázcseretelepes és volt, hogy szivárgó palack érkezett, de az ki lett engedve és jegyzőkönyvezve, de nagyon ritka volt. otthon is megsérülhet a palack, ha nem megfelelően kezelik.a menettel betekert fej nem arra való, hogy emelgessük vele a palackot, hanem ott a sapka a füllel.de más erőszakos kezelés is okozhat sérülést.
2013. nov. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok.valamint ha a szelep nem jól zár és a vakdugó jól tömít, a szivárgás, csak az égésbiztosító nélküli berendezéseknél lehet észrevenni ha mindent összeszereltél. egyébként ezt is visszalehetett vinni és jegyzőkönyv után díjtalanul cserélték.

de ha szivárgást érez az ember sötétben, a látás miatt autómatikusan villanyt kapcsol, ami nagy hiba...

2013. nov. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

""sérült gázpalack" miatt.

Ezt egy kicsit részleteznéd ,mert nekem már nagyon sok gázpalack keresztül ment a kezem alatt,de én még sérülttel nem találkoztam,és nem is hallottam ilyenről."


Nem tudom részletezni, épp ez érdekelne engem is! Amikor házak dőlnek össze gázrobbanástól, akkor mindig csak annyit mondanak a hírekben, hogy "sérült gázpalacktól" vagy csak szimplán hogy gázpalack robbant...

Direkt mindig figyelek, de még soha az életben nem részletezték, hogy miért, hogyan sérült az a palack és miért nem vették észre az ott lakók... Ezt az infót mindig lehagyják, nehogy tanuljon más a hibájukból, nehogy megelőzhessük. Ezért kérdeztem amit kérdeztem! Számomra is nehéz elképzelni, hogy milyen az a sérült palack...

2013. nov. 5. 15:18
 7/11 A kérdező kommentje:

"a menettel betekert fej nem arra való, hogy emelgessük vele a palackot"


5-ös ezt köszi! Direkt erőszakosan természetesen nem szoktuk kezelni, de bevallom a fejnél fogva előfordul, hogy emelgetem. Nem gondoltam eddig, hogy ezt nem való...

2013. nov. 5. 15:23
 8/11 A kérdező kommentje:

"ha szivárgást érez az ember sötétben, a látás miatt autómatikusan villanyt kapcsol, ami nagy hiba..."


Ahhoz azért nagyon töménynek kell lennie, nem???

2013. nov. 5. 15:25
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
%-ot nem tudok írni, de rá lehet keresni, a robbanási értékre, ez egy tól-ig érték.
2013. nov. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag a gázpalack soha nem robban fel, legfeljebb tűzeseteknél amikor annyira felhevül ,a nyomás szétveti ,utána ahirtelen kiömlő nagymennyiségű gáz ami robban. Lakásokban sem a palack robban hanem az abból szivárgó gáz ami robbanókeveréket alkot ,és bontja le a házat. Gázpalackot, vezetéket tele benzintankot gyakorlatilag hegeszteni lehet és szokták is. Persze nem amatőr hegesztő, mertha natalán átlyukad az anyag akkor jön a nagy Bumm.
2013. nov. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!