Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Átlagosan mennyi víz fogy egy...

Átlagosan mennyi víz fogy egy wc-lehúzás során, és ez mennyi pénzben kifejezve?

Figyelt kérdés
2008. júl. 8. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb 10 liter fogy el egy WC lehúzással, ez vízzel és csatornadíjjal együtt kb 8 Ft.
2008. júl. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mekkora a tartályotok. Nekünk öt literes tartályunk van, ez kb. 5 forintba jön lehúzásonként.
2008. júl. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Erdemes megvarni amig tobb kis- es nagydolog osszegyulik es akkor uriteni igy lehet sporolni. En a pisit nem szoktam lehuzni csak letakarom papirral. A kaki is maradhat mert ha lehajtom a WC deszkat nem olyan budi. Este szoktam lehuzni mert akkor olcsobb a viz nalunk.
2008. júl. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
68%
nem mondod komolyan hogy ezen spórolsz kedves előttem lévő?
2008. júl. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Több jó ötlet is van a spórolásra.

Ha új WC-t csináltat az ember akkor marha drágán vehet olyan tartályt ami kevesebb vagy több vizzel ürít, szükség szerint. 42 000 a beépítőkeret a tartállyal, 10 000 a nyomógomb, + a WC csésze. Mennyi idő alatt jön vissza az ára?

Vagy az olcsó megoldás:

egy tele palack a tartályba, amitől keveserbb víz töltődik bele. Kisdolognál egy öblítés elég. Nagynál kettő. :)

Van az extra drága, környezettudatos megoldás családiházakra:

saját víztisztító rendszer ami a fürdővízből csinál WC öblítő vizet.

2008. júl. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyan embert, aki úgy spórol, hogy a mosógép vízelvezető csövét a kádba teszi (amikor már csak öblít a gép), a kádat bedugja, és innen meri ki a felmosóvödörbe az öblítővizet, amivel felmossa a lakást meg a lépcsőházat, majd ezzel öntögeti le a retyót.

Hát nem fenomenális ötlet?

2008. júl. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk sima csap van felszerelve,s annyit engedek le,amennyi szükséges.Nincs tartály.
2008. júl. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 6 literes és pl:kis wc-nél nem nyomom le teljesen4:)
2008. júl. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az új tartályoknál választható, hogy 6-9 liter legyen és stoposak. A shell szelepes öblítés messziről kerülendő, kinyírja a vízcsöveket a hirtelen nyomás változás. Az alattam lakónak is az van és hallom, ahogy megremegnek a csövek, amikor öblít.
2008. júl. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!