Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A fűtési szezonban keletkező...

A fűtési szezonban keletkező rengeteg hamuval mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy kiöntöm a kukába, meg egy-egy adaggal szórok a fák alá, plusz a tyúkoknak. És hol tároljátok, mert nekem már az is gondot okoz?

2013. nov. 5. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel fütesz? Pontosan milyen hamurol van szo?
2013. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fa. Nagyon kevés papír hozzá a begyújtás végett. De az is sima újság, nem ez a műanyagos izé.
2013. nov. 5. 13:43
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Én egy kivágott tetejű 200 literes vashordóban gyűjtöm,majd'egy hordónyi jön össze évente,az erdőbe viszem,és szétszórom.

Egy-a melléképületben lévő-cserépkályhában minden sz@rt eltüzelek,nagyrészt raklapot,és bútorlapot. Azt a hamut egy lyulas,30 literes zsírosbödönbe gyűjtöm,majd nejlonzsákba teszem,és bele a kukába.


Basszus! Szerda van...ki kell rakni a kukát,majdnem elfelejtettem!

2013. nov. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm! Lényeg, hogy tényleg nem jó semmire. :)
2013. nov. 7. 07:26
 5/10 A kérdező kommentje:
Hoppá! Hacsak nem szappant főzni.
2013. nov. 7. 07:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kertbe is jó...de 1~3 diszperzites vödörrel,nem egy hordóval.
2013. nov. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt olvastam, hogy a hamu jó ugyan a növényeknek, pl fák tövére, de csínján kell bánni vele, különben kiégeti. És tapasztalatom az, hogy ha csak úgy kiöntöm, kupacba, vagy vastagon, hónapok alatt se mállik el.
2013. nov. 8. 14:04
 8/10 anonim válasza:
Mi a patakpartot szórjuk vele, hogy magasabban legyen a szint és ne öntsön ki nagyvízkor a patak. Nyilván ez csak akkor aktuális ha van patak:D
2013. nov. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hm. Megfontolom egy patak beszerzését. :)))


És köszönöm mindenkinek! Asszem a szappan lesz a választásom. Miután elégettem az összes vackot és utána csak fát tüzelek és akkor tiszta fahamum lesz majd. Olyan mennyiség van már most, hogy még az erdőbe sincs szívem kivinni, mert szennyező. De a szappannak meg alapanyaga. Úh még jól is járok vele. Meg azt olvastam, tyúkok is szeretnek fürdeni benne, mármint a hamuban és távoltartja az élősködőket tőlük.

2013. dec. 9. 17:58
 10/10 Maton Florian válasza:
Erdekes kerdes es erdekes megoldas itt [link]
2015. dec. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!