Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülhet kb. feltörni...

Mennyibe kerülhet kb. feltörni egy egyszerűbb zárat?

Figyelt kérdés

Komoly gondunk adódott. Együtt mentünk szórakozni tegnap este a párommal és ellopták a kabátját, amiben benne volt a lakáskulcsunk. A másikat otthon hagytuk, mondván hogy minek, egy úgy is elég... Nekem konkrétan a pénztárcámtól kezdve az összes iratomig mindenem otthon van.

Éjszaka megoldottuk, hogy legyen hol aludnunk, de nem úgy néz ki, hogy csepp jó érzés is van a kabátlopóban, lemondtunk róla, hogy valaha is megkerül a kulcs, bejutni viszont szeretnénk.

Egy egyszerű egynyelves zárról van szó, semmi extra, viszont a fickó, akit kihívtunk nem tudta előre megmondani mennyi lesz az annyi. Most még is mennyi pénzzel készüljünk? Egyáltalán mire készítsem fel a lelkemet?

Persze tudom, hogy pontos ár sok mindentől függ, de kb. is jól jönne.

A pasi kiszállási díja olyan 2500 környékén van úgy tudom.

Mit cserélnek ilyenkor? A komplett zárat és zárbetétet?



2013. nov. 15. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Látni kellene, szvsz. 2-10 ezer között.
2013. nov. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

biztonsági hengerzárbetét volt-e,

[link]

vagy csak egy egyszerű hagyományos zár?

[link]


ha biztonsági, fúrásbiztos volt-e?

(ha nem, nagyon egyszerű az eltávolítása, egyszerű zártöréssel, ill. fúrással (2-5 perc)

ekkor csak egy új zárbetétet kell vásárolnotok. (nem kell a teljes zárat cserélni!)

ha hagyományos bejárati ajtózár volt, egy szaki, seperc alatt, spec. álkulccsal kinyitja, a zár megrongálás nélkül!


Tehát: adódik a kiszállási díj, + a "zárszakértő" (lakatos) rezsiórabére.

Ehhez jön még hozzá, (ha az kell) a biztonsági hengerzárbetét ára (jó minőségű Elzet 3 kulcsal, kb. 3000 HUF

[link]

2013. nov. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Gondoltam megírom, hátha majd a későbbiekben valakinek még segít.

Egy abszolút alap zár, tipikus ezeréves panelajtóval ( [link] A szakembernek kb 2 percébe tartott feltörni, azt mondta álkulcsos megoldást nem vállal. Eltörte a zárbetétet, kicsit bütykölt a záron és már ki is nyílt.

Hozott helyette egy másik zárbetétet, összesen mindennel együtt 3500 forintból megúsztuk. Sokkal többre számítottam, úgyhogy jól jártunk.

Mindenesetre elgondolkodtató, mert ugyan most albérletben élünk, nem fogunk komplett zárszerkezetet cseréltetni, de ha egyszer saját lakásunk lesz, biztosan valami feltörés biztosabb zárat keresünk. Tényleg leesett az állam, hogy gyakorlatilag 1-2 perc elég volt a feltöréshez.

2013. nov. 16. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!