Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Felelős lehet a gondnok, ha a...

Felelős lehet a gondnok, ha a gondatlanul kicserélt folyosóajtó üveg felszabdal valakit és elvérzik?

Figyelt kérdés

Pár éve eltört a folyosóajtó üvegünk. A régi üvegek törésállóak (drótháló van bennük) de mostanában sima üvegre cserélik, legalább 2 négyzetméteres egybefüggő üvegfelület, de lehet, hogy nagyobb hatalmas acélkeretben ami erősen csapódik. Félelmetes.


Amikor kitört hálistennek fólia volt rajta, plusz a szilikon a keretben tartotta így nem történt baj, de a gondnok szó nélkül lecserélte egy 3 milliméteres sima üvegre és most fólia sincs rajta.


Azt várom kb, hogy mikor fogja valamelyik családtagomat felszeletelni ha túl erősen csapja be, vagy a huzat, vagy valami nekikoccan... ráadásul a házban az összes üveget ilyenre cserélik mostanában.


Feljelenthető gondatlan veszélyeztetés miatt?


Szóvá tettem neki, írtam is neki, sem a közös képviselőt, sem a gondnokot nem érdekli a probléma, pedig szerintem olyan, mintha szamurájkardok lógnának az emberek feje fölött, rendszersen kitörnek ezek az ajtók, gyerekek is bele szoktak rohanni, ismertem olyat aki meghalt, és olyan gyereket is, a párom is így járt gyerekkorában, akit súlyosan megsebesített ennél sokkal kisebb üvegajtó!


Miért nem képesek fóliát tenni rá? Lassan mi fogjuk feltenni, de ilyen esetben miért nincs szava a lakónak?


Persze ha valami másról van szó beragad a csengő...


2013. nov. 29. 17:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és igen, akkor is mi tettünk rá biztonsági fóliát.
2013. nov. 29. 17:38
 2/4 A kérdező kommentje:
Ráadásul 100 lakásos a ház és több mint 10 ezer a havi közösköltség amit keményen be is hajtanak, ha valakinél kiesik, ez havi 1 millió amiből mi semmit sem látunk. Nem hiszem, hogy nincs pénze a háznak laminált, vagy dróthálós üvegre cserélni a félévente egyszer kitörő folyosóablakokat, ez abszurd. (panelban lakunk sajnos)
2013. nov. 29. 17:43
 3/4 bevizzolcsi válasza:
szerintem igazán szólhatott volna az a gondnok még is csak tied a ház nem? egyébként igazad van lehetnek balesetek ha valaki hülyeséget csinál de elég ha megbotlik valaki.Annak aki kicserélte annak meg szólni kell hogy tegyen rá fóliát lehetőleg erőset.
2013. dec. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A gondnok cserélte ki.. panelházról van szó
2013. dec. 1. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!