Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik a legolcsóbb fűtési...

Melyik a legolcsóbb fűtési mód? Melyik a leggazdaságosabb, és a legkényelmesebb? Nektek milyen van, és mennyit fizettek?

Figyelt kérdés
Mi most gázkonvektorral fűtünk,de gondolkodunk, hogy vissza kellene állni a hagyományos fa-széntüzelésű kályhára.3 konvektor van,1-1 a szobákban, 1 a konyhában.Átlag 4-esen megy,ha hidegebb van 5-ön.Kb 13 ezer ft- ot fizetünk, de nyáron ,télen ennyi,az éves elszámolásnál pedig kiderül, hogy kell-e ráfizetni.Viszont nagyon pás a levegő, penészedik a fal.Kinek ,mi vált be? A házunk nem nagy, 2 szobás ,és tavaly lehőszigeteltettük.De nem vesszük észre ,hogy melegebb volna...
2009. nov. 21. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

kb. 80nm amit fűtünk gázzal, radiátor, kondenzációs gázkazán műanyag ablakok a penész nekem is ismerős.

Legutóbb 17ezret fizettem a legmelegebb 19-20 fok ami van este fél 6tól fél9-ig.

Egy szakember azt mondta a szigetelés olyan mintha egy nejlonzacskót húznánk a házra nem tud szellőzni.

2009. nov. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez a nejlonzacskó hasonlat egy hülyeség. Mi is behőszigeteltük, és sehol egy penész, pedig előtte volt...

Csak szellőztetni kell néha. Mi reggel és este kinyitjuk az ablakot 10 perce, az bőven elég.

Egyébként nagyon nem ajánlom, hogy áttérjetek a fa-szén megoldásra, mert azzal csak rosszul járnátok. Arra semmilyen támogatás sem jár, és tudod te, hogy mennyibe kerül 1 mázsa fa/szén?

A legolcsóbb fa is, rönkben, vizesen 1100 Ft/mázsa. És ez semmire nem elég, egy nap se kell az eltüzeléséhez, ráadásul még össze is kell vágni, és fűteni is kell, szóval napi több óra kemény fizikai munka.

Mi ezzel fűtünk, és mielőtt behőszigeteltünk volna, évi 2-300e Ft simán elment csak a fára, és ezzel a mennyiséggel csak nappal néhány órát tudtunk fűteni, úgy hogy kb. 19 fok legyen, de éjjel simán volt 12 fok. Utána volt olyan év, hogy spórolni akartunk, ezért vettünk egy kandallót a szobába, hogy csak azt fűtsük. Ebbe a fa 100e Ft volt. És csak 1 szobát fűtöttünk.

Most a hőszigetelés után azért jobb a helyzet, most évi kb. 150e Ft a fa, meg hát a sok munka, villanyszámla növekedés, vízdíj növekedés. De legalább meleg van éjjel is, hiába nem fűtünk olyankor.

2009. nov. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Leheld be a hazat.Ez a legolcsobb.
2009. nov. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nálunk távhő van, konstans 20-22 fok, és kb 25 e 1 hónapban. 2 szobás a lakás, 50nm. mindenhol nagyon jó meleg van, és ugyanannyit fizetek mint a konvektoros lakásban, ráadásul ott majd megfagytam...
2009. nov. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is műa. ablakok vannak már 2 éve, de penész sehol, pedig a szobákban teregetek (sokszor a radiátorokra, hogy gyorsabban száradjon). Mi is reggel-este kb.10-10 percet szellőztetünk minden helyiséget, plusz főzés utána konyhát/étkezőt kb.5 perc alatt átszellőztetem. 110 nm házunkban 21.000,- Ft általányt fizetünk a gázra, azzal fűtűnk, innen van melegvíz és azzal főzök is.

Mi napkollektorról és geotermikus fűtésről álmodunk, de hiába a támogatás, olyan drága így is, hogy egyelőre csak álom marad. Pedig mindenki azt mondja, hogy kb.5-6 év alatt nullára fut a beruházásod, onnan kezdve gyakorlatilag ingyen fűtesz...

2009. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát én is szellőztetek de nem ér semmit a konyhában nem szellőztetek ott viszont nincs penész, gondolom az ajtó miatt, közvetlenül kintre (szabad levegőre) nyílik.
2009. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nálunk is gázkonvektor van. 50 m2-es 1,5 szobás lakásban. A szobákban van egy-egy konvektor és a fürdőben egy. A konyha igazából csak főzőfülke, a kisszoba olyan étkezős, nappalis.

Na a lényeg, nálunk őrlángon vagy 1-esen megy most, sőt néha le is kell kapcsolni, mert egyszerűen olyan meleg van. Ablakok egy éve lettek cserélve műanyagra, penész sehol. Havi 10 - 11000 az átalány, nyáron jött ki a különbözet, 960 Ft volt a gázszámlánk.

Szóval nagyon változó, hogy kinél mi válik be. Nálunk ez pont tökéletes.

2009. nov. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vidéki 120 nm-es téglaház, 5 cm dryvit szgeteléssel.

26000 Ft. az átalány, általában 22 fokra van állítva a thermosztát. Víztárolós kombicirkónk van, egyszer lemértem, a havi fogyasztás kb. 1/3-a csak a melegvíz, de az villanybojlerrel se lenne olcsóbb.


Valaki említette fenntebb a támogatást. Sajnos fordult a kocka: Most csökkentették a távhő ÁFÁ-ját, és sajnos a gáztámogatás megszűnt!

2009. nov. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A támogatást úgy értettem, hogy fára egyáltalán nincs, pedig szerintem ez az egyik legdrágább fűtés. Amit írtam összegeket, abban a melegvíz nincs benne, az villanybojlerrel működik nálunk, az havi +15e Ft még.
2009. nov. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát ez az,megszűnik a gázártámogatás,emelik a gáz ,villany árát,nekünk villanyboyler van,a számlánk 14000 ft.Egyszerűen már nem tudom,hogyan lehetne csökkenteni ezeket, mi lenne a jó.Anno,még nem vezettük be a gázt, kályhák voltak, akkor nyoma se volt a penésznek, nem vizesedett ,párásodott semmi...De, azért ruháztunk be e gázra pont, hogy ne kelljen hamuzni, begyújtani,stb.és akkor még olcsóbb volt a gáz is, és jobb volt a fűtőhatása is.Olyan oldalt tudnátok nekem belinkelni,ahol meg lehetne nézni a kandallóépítést, meg ez a napk.-os fűtési módot?Mert valahogy úgy képzeltem el, hogy az elősz.-ban lenne egy kandalló,és ameleget átvezetnénk a szobákba,vagy valam. hasonló megoldáson töröm a fejem...
2009. nov. 22. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!