Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ilyen lakásban kell szénmonoxi...

Ilyen lakásban kell szénmonoxid-mérgezéstől tartani?

Figyelt kérdés

Ma olvastam egy sajnálatos cikket egy szénmonoxid-mérgezéses esetről, és a szövegben azt olvastam, hogy "A balesetet az okozta, hogy egyszerre működött a lakásban a páraelszívó és a gázüzemű fürdőszobai vízmelegítő. "


Na már most, nekem is van páraelszívóm, és gáz elégetésével keletkezik a fűtés hője, viszont nem nálam, a lakásban, hanem lent, a társasház alján lévő kazánban. Hozzám radiátoron keresztül jut el a fűtés, forró víz formájában (azt hiszem). Ilyenkor elvileg nem juthat be a lakásba szénmonoxid, ugye? Vagy érdemes lenne beszereltetni egy jelzőt?


2013. dec. 19. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem nálad(a lakótérben) működik a gázkészülék, akkor hogy lenne nálad a szénmonoxid? A forróvizes radiátortól?
2013. dec. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Elsősorban ott érdemes, ahol van lehetőség a visszaáramlásra: kandallók, fali gázos vízmelegítők, cserépkályha... Olyan esetek, amikor a berendezés a lakásból veszi az oxigént az égéshez. Ehhez jön még a nem megfelelő szellőzés és kész a mérgezés.

Ugye már a lakótérben elhelyezett kéményajtók sem fordulnak elő a béléscsövezett kéményekkel, így az sem gond egy normálisan megtervezett és kivitelezett rendszernél.


Ugye az történt feltehetőleg, hogy az égéstermékeknek a kéményen kellett volna távozni - de az elszívó nagyobb erővel tudott szívni, így leállította az áramlást a kéményben.

Ez színtiszta fizika, sajnos.


Szóval nálad nem feltétlenül fontos szerintem - ártani ugyan nem árt, de ha nincs ilyen készülék, akkor nem fogtok tőle CO mérgezést kapni.

2013. dec. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez speciel egy átfolyós gázbojler volt. Viszont a kazánok többségén (minél modernebb, annál inkább) van illetve kell lennie egy elzárónak, ha a füst nem távozik megfelelő mennyiségben a kéményen. Az enyém speciel ilyen, pedig elég régi, a pincében van, mellette két ablak nyitva, esélytelen, hogy itt fent CO mérgezést okozzon.
2013. dec. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. dec. 19. 10:23
 5/5 kovpet ***** válasza:
Ahol nyílt égésterű készülék van, ott TILOS az elszívó felszerelése! Most is az és mindig is az volt. Az említett esetben erről sajnos nem beszél senki, de sajnos ez nem egy véletlen baleset volt. Elő kellene venni, aki csinálta azt az elszívót...
2013. dec. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!