Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen város Baja?

Milyen város Baja?

Figyelt kérdés
Érdemes lenne odaköltözni?Nagyon tetszik a város,de sajnos nem tudok róla sokat.Mekkora lakossága van?Milyen téren lehet elhelyezkedni?És úgy általában milyen kehet ott élni?Elsősorban bajaiak válaszát várom!

2013. dec. 22. 12:28
 1/10 anonim válasza:
86%
Jó a halászlé.
2013. dec. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
82%

Lakosság közel 40 ezer, munkahely, az mint az országban mindenhol azért híján van. Szóval a munkanélküliségi ráta az hozza az országos szintet sajnos.


Én szeretek itt lakni, pedig 4 évig Pesten tanultam és így is tetszik.

Ha tetszik neked akkor gondolom jártál már itt, így a többiről nem érdemes beszélni.

2013. dec. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Pedig mint tudjuk a kormányunk szerint "vagy 40 éve nem volt olyan alacsony a munkanélküliség mint most".


Egyébként én csak átutazóban jártam ott párszor. Vannak szép helyei, de nekem túlságosan kis város. Nem szívesen költöznék oda.

2013. dec. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

A lakosság 40ezer körül van.

Munkalehetőség olyan mint máshol, talán a fémes munkákkal lehet a legkönnyebben elhelyezkedni.

Nem rossz itt lakni, de ha ide szeretnél költözni, akkor azt javasolnám, hogy ne alvégen vegyél házat, vagy albérlet.

De amúgy a többi része rendben van.

2013. dec. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
"Milyen téren lehet elhelyezkedni?" - hát ha hajléktalan vagy, Budapest után előbb-utóbb ott is megtiltják a téren lakást... :D /bocs... :) /
2013. dec. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mostmár huszon pár éve itt tengetem mindennapjaimat, nagyon szeretem a várost. Nem itt szeretném leélni az életemet, de mindig is Baja marad az "otthonom". Egy kicsi és egyszerű város, ámde gyönyörű szép. Nem is tudom mi lenne már velem a Sugovica és a Duna közelsége nélkül. :)

Én élhető helynek gondolom, de sajnos túlzottan sok lehetőség nincs. Követi a jó magyar tendenciát. A városvezetés (egyik cége) mindent megtesz azért, hogy vonzóbbá váljon a város és idecsábítson valamilyen komolyabb céget, akik munkát adnának a lakosságnak, de ez nem könnyű feladat.

Egyelőre én azt mondom, hogy "mezőgazdasági cégeknél" lehet könnyen elhelyezkedni, mint pl. Axiál. Ők állandóan keresnek embert. Van több hasonló is Baján.

Amiért igazán szeretem az az, hogy így fiatalként nincs távolság a városon belül. Az egyik végéből a másikba is simán elsétálok, vagy biciklizek, nem kell tömegközlekedésért fizetnem. Ennek is megvan a varázsa, én nagyon szeretem!

Összességében ami zavar, hogy kevés a korombeli fiatalok számára a szórakozási lehetőség. Az az egy-két szórakozóhely, ami van, már inkább a "fiatalabbaké". A huszas évei közepe, vége felé járók egy picit már kiszorulnak mindenhonnan. Nincs egy jó mozi, vagy bármi olyan szórakozási lehetőség, ahol szívesen eltöltenénk a szombat estét a barátainkkal. Csak beülni tudunk valahova beszélgetni és kész.

A nyári Baját nagyon nagyon szeretem! Hatalmasakat lehet sétálni a szigeten, avagy egészen a Szentháromság tértől a Türr kilátóig. Lehet jókat strandolni, vagy csak járni egyet a városban és nyalni egy fagyit. Számomra a vízpart már teljesen hozzákapcsolódott az élethez. :)

Amiért pedig mindenképpen itt kell hagynom a várost az az, hogy én a szakmámban itt nem fogok tudni elhelyezkedni, egyébként simán maradnék.

Ja és igen... a halászlevünk verhetetlen. :P

2013. dec. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Baja <3


Az almom hogy ott elhessek.:))

4 evig laktam ott,most is epp munkat keresek,de nem egyszeru.

Nekem mondjuk semmi kozom a mezogazdasaghoz,pedagógus vegzettsegem van,(Baján szereztem :)) es már evek ota probalok ott munkat kapni,eddig semmi.(ha valaki tud munkát nekem es olvassa irjon :D )

Osszessegeben csendes,baratsagos varos,mindent megkapsz amit akarsz, a legjobb ruháimat mindig ott szerzem be, én 4 havonta megyek,nosztalgiázom kicsit,mert hiányzik..... szóval szumma szummárum en szivből ajanlom.:)


L 27

2014. febr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
82%

Bár látom már a téma nem új, de azért leírom a véleményem, hátha valaki idetéved, mint én, és olvashatja a tapasztalatokat. Én Szegediként akartam sok dilemma után költözni Bajára a párom miatt. Itthon saját lakás, jó állás, minden megvolt, de viszont párkapcsolat terén is lépni szerettem volna, és Én voltam az alkalmazkodóbb kettőnk közül, fogalmazzunk így. A lakás ahol a párom lakott, nem az övé volt hanem a szüleié, felújítást igénylő és kölcsönnel terhelt, amit nem a szülők fizettek, hanem a párom. Igazából nem voltam sosem a várostól elragadtatva. 1,5 évet ingáztam Baja-Szeged között a párkapcsolat miatt, hétvégéim egy részét ott töltöttem. Maga a város egy takaros kis település, szép a Duna part meg a központ és a környék (Szekszárd, Gemenc) de nagyjából ennyi. Egy 170 ezres város után egy 40 ezres város nyugdíjas otthon. Az ég világon nincs ott semmi, az utcák üresek, kihalt a város. Szórakozási lehetőség nulla, se egy mozi, se egy fürdő, de az egész városban is egyetlen egy játszóház van. Nem egy nekem való város, de hát a szerelemért mindent ugye... Vagy mégsem?

A lényeg hogy 7 hónapnyi munkakeresés után nem találtam semmit sem, ahová olyan fizetésért amit Szegeden kaptam és a szakmámban el tudtam volna helyezkedni, kreatív foglalkozásúként rá kellett jönnöm hogy ez számomra reménytelen. Grafikusként és dekorosként pultos, felszolgáló, bolti eladó minimálbérét, vagy irodai munkatárs nettó 80ezerért, kb. ennyi volt a lehetőségem, szakmámban elhelyezkedni lehetetlen volt ott, de ahogy elnéztem az álláshirdetéseket, igazából nagyon semmi,nulla a lehetőség, ha csak nem alacsonyodsz le tényleg oda hogy 160 ezer forintos fizetés helyett bevállalod a 80 ezret, és feladsz mindent amit és amiért tanultál, küzdöttél. A hónapokig tartó keresgélés nem hozta meg a várt eredményt, így úgy döntöttem nem költözöm sehová, főleg nem hagyom itt a felújított lakásom és adom ki albérletbe hogy lepusztítsák. Na szóval, maradtam Szegeden, és nagyon jól tettem. Páromnak nem tetszett, közöltem vele ha velem van terve akkor költözik ő, mert én nem fogok. Ráadásul gyerekvállalás előtt eszemben sem volt a bruttó 230 ezres fizetésem beáldozni, hogy aztán meg kapjak 30 ezer gyedet. Egyébként is mindenkitől azt hallgattam hogy nem vagyok normális hogy el akarok menni innen. Bajáról csak elköltözni lehet, oda nem érdemes. Maximum ha valakinek akkora mázlija nincs, hogy valamilyen területen célirányosan eltud helyezkedni ott és ezért oda költözik. A dologból az lett párkapcsolat ugrott, hogy párom mindenféle hülye kifogás miatt nem költözött. Szétmentünk. Igazából már utólag így nem is kár. Amit én megtettem volna, azt Ő már nem. A vicc, hogy pár hónappal később áthelyezték Szegedre, és azóta "kénytelen" itt lakni és dolgozni :) Plusz munkát is tudott vállalni, és nincs rossz sora. Később rájött hogy mekkorát hibázott, és milyen rosszul döntött, de akkor én már egy másik férfi oldalán tündököltem, aki hál Istennek Szegedi :) Én sosem költöznék Bajára. Tényleg nincs ott semmi. Más oda születni és kénytelen-kelletlen ott élni, és más mikor lakóhelyet kell választani. Sajnos semmi nem szól mellette. Most sem tennék másképp.

2016. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok. Én nem éltem meg savanyú szájízzel, hogy ott kellett felnőnöm, nem éreztem kényszerűségnek, mivel nagyon szerettem a környéket. Télen kihalt a belváros ez tény. De jártál te ott mostanában egy kellemes nyári estén? A belváros és a Sugó part tele van emberekkel. Olyan mediterrán hangulatot áraszt ilyenkor a város, ami szerintem kevés magyar kisvárosról mondható el.

Nyilván mindenkinek mások a nézőpontjai, én elfogult vagyok, mert imádom azt a várost!


Ennek ellenére igen. Sajnos nem élhető, nehéz ott jó állást találni, alacsonyak a fizetések, viszont pl. jóval olcsóbban talál az ember albérletet, mint egy nagyobb városban. Éppen azért jöttem el onnan én is, mert választanom kellett a gyalázatos fizetés és egy jobb lehetőség között. A jobbat választottam és elindultam az ismeretlenbe. Nem mondom, hogy nem döntöttem jól, de ennek ellenére nagyon hiányzik a város hangulata és ha kicsit élhetőbb lenne, akkor eszembe sem jutott volna eljönni onnan.

Vannak kitartóbb ismerőseim, akik diplomával ott maradtak a gyalázatos fizetésért. Mostmár hasonlóan keresnek, mint én Budapest környékén és van esélyük saját lakást is venni. Nekem itt még jó darabig nem lesz.

2016. márc. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
Érdekes volt elolvasni a válaszokat. Ritka, hogy ilyen őszintén, tartalmasan, velősen írnak a válaszolók.
2018. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!